Реформа шкільного харчування — Мінрегіон став стороною відповідного Меморандуму про співпрацю

Реформа шкільного харчування — Мінрегіон став стороною відповідного Меморандуму про співпрацю

Розвиток якісного харчування в закладах освіти — напрям співробітництва між Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством освіти та науки, МБФ «Жовто-Блакитні Крила» та ГО «Національна Асоціація громадського харчування» у рамках Меморандуму, який підписано сьогодні, 24 вересня під час робочої поїздки заступника Міністра розвитку громад та територій Івана Лукері на Донеччину.

«Якісна система харчування у школах — це важливий пріоритет держави, адже йдеться про здоров’я наших дітей. Тому надважливо, що перша леді Олена Зеленська ініціювала впровадження в Україні реформи шкільного харчування і наразі цей процес активно триває. Основна мета — забезпечення дітей якісним та корисним харчуванням. Для ефективного втілення проекту потрібне розуміння, що відбувається у школах кожного регіону щодо організації харчування. Тому сьогодні був підписаний Меморандум, який допоможе нам приділити цьому питанню ще більше уваги», — зауважив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Також під час робочої поїздки на Донеччину заступник Міністра взяв участь у презентації сучасної моделі шкільної їдальні відповідно до стандартів HACCP в рамках проекту School Food Generation. Учасникам заходу був представлений харчоблок Маріупольської школи №15, який оновили за підтримки спільного проекту Фонду «Жовто-блакитні крила» та Міністерства економіки Німеччини.

«Створення належних умов для безпечного харчування в закладах освіти — одна з пріоритетних цілей ініціативи першої леді Олени Зеленської. Дуже важливо, що громади активно підтримують реформу та втілюють її у життя. Як приклад – оновлений харчоблок школи №15 у Маріуполі», — зауважив заступник Міністра.

Зазначимо, наразі у будівлі школи триває капітальний ремонт із застосування новітніх матеріалів та технологій. Також у ході робіт мають бути враховані норми інклюзії та безбар’єрності. Капітальний ремонт реалізується коштом Європейського інвестиційного банку, державного та місцевого бюджетів.

Крім того, заступник Міністра побував на презентації реконструйованого дитячого садочку «Горобинка» Маріупольської міської ради. Об’єкт відновили в рамках програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Відтак в освітньому закладі збільшилася кількість навчальних місць з 160 до 205. А також частково утеплили фасад, забезпечили благоустрій території, влаштували ігрові майданчики із м’яким покриттям та обладнанням тощо.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що понад 90% закладів соціальної та освітньої інфраструктури в Україні — шкіл, садочків та лікарень — комплексно підготовлені до опалювального сезону.

Довідково

Під патронатом першої леді Олени Зеленської в Україні триває реформа шкільного харчування. Це є одним із ключових напрямів діяльності першої леді України. Реформа впроваджується Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Презентацію сучасної моделі шкільної їдальні організовано в рамках проекту School Food Generation — «Впровадження санітарних норм якості харчових продуктів відповідно до положень НАССР щодо контролю безпечності продуктів харчування та покращення умов, які не відповідають санітарним нормам, в їдальнях державних освітніх закладів у Луганській та Донецькій областях (підконтрольних територіях Уряду України територіях)». Ініціативу реалізують МБФ «Жовто-Блакитні Крила» та ВГО «Поруч» у партнерстві з ChildFund Deutschland. Фінансова підтримка — Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

18:27
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.