Професії та фах ВПО: як реалізують себе внутрішньо переміщені українці в нових міста

Професії та фах ВПО: як реалізують себе внутрішньо переміщені українці в нових міста

Від початку  повномасштабного російського вторгнення понад 5 мільйонів громадян України  переїхали до країн ЄС, проте велика частина залишається в Україні допомагати та волонтерити для спільної перемоги над ворогом.

Сотні українців та українок покинули свої домівки та були змушені переїхати в інші регіони країни, тікаючи від війни та шукаючи прихистку. У нових містах вони облаштовують свій побут, шукають роботу та намагаються інетрегрувтаись в нові реалії життя.

 Відтак впродовж 140 днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України до базових центрів зайнятості та філій Львівського обласного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулося 2,7 тис. внутрішньо переміщених осіб. Більш як третина з них – 964 особи – отримувала послуги у Львівському міському центрі зайнятості, 206 осіб – у Червоноградській міській філії ЛОЦЗ, 174 особи – у Дрогобицькому  міськрайонному центрі зайнятості. 

 Як повідомляють у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи львівського обласного центру зайнятості, станом на 13 липня 2022 року роботу за посередництва служби зайнятості продовжують шукати 1 034 безробітних з числа ВПО. З них  73% становлять жінки. 

Щодо професій та фаху серед внутрішньо переміщених осіб, переважають різні професії. Тому за професійними групами серед переселенців домінують – 58,3% – службовці (законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери, професіонали, фахівці, технічні службовці). Представники робітничих професій становлять 33,3% (працівники сфери торгівлі та послуг, оператори та складальники устаткування і машин, кваліфіковані робітники з інструментом). Решта – 8,4% – особи, що мають найпростіші професії або без професії.

Із часу повномасштабного вторгнення російських військ на українську землю спеціалістам обласної служби зайнятості вдалося працевлаштувати 497 вимушено переміщених осіб. Більшість з них (30%) знайшла місце праці на підприємствах переробної галузі, майже 20% – у закладах оптової та роздрібної торгівлі. 

Тим, кому пощастило працевлаштуватися за професією становляться, наприклад, у транспортній сфері (майже 7%). Окрім того 5,5% працевлаштовано за фахом в установи сфери охорони здоров’я, стільки ж – на підприємства постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, ще 5% трудяться в агропромисловому комплексі, решта – в інших галузях економіки. 

Загалом, вимушено переміщені особи на Львівщині працюють продавцями продовольчих та непродовольчих товарів, касирами, швачками, водіями транспортних засобів, інженерами, кухарами, барменами, охоронниками, медичними сестрами, підсобними робітниками, прибиральниками виробничих та службових приміщень тощо.

На Львівщині, як і в інших регіонах країни, продовжує діяти урядова ініціатива, яка передбачає надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування вимушено переміщених осіб. 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:29