Продовжує розвиватися у Дрогобичі: Донецький національний технічний університет відзначив 104-ту річницю з дня заснування

Продовжує розвиватися у Дрогобичі: Донецький національний технічний університет відзначив 104-ту річницю з дня заснування

30 травня релокований Донецький національний технічний університет відзначив 104-ту річницю з дня заснування. Захід об’єднав науковців, педагогів, духовенство, молодь та військових.

ДонНТУ вже понад століття готує висококваліфікованих фахівців, які змінюють країну. Попри війну, університет вдалося зберегти. У 2014 році він релокувався із Донецька до Покровська, а з початком повномасштабного вторгнення – тимчасово працював у Луцьку.  28 серпня 2024 року Міністерство освіти та науки України затвердило наказ про релокацію Донецького національного технічного університету до Дрогобича, де заклад впевнено розвивається. 

Університет зберіг потужну наукову школу та живу академічну культуру. Сьогодні відновлює очне навчання, створює сучасні лабораторії та впроваджує інноваційні підходи до підготовки фахівців.

Привітати ДонНТУ з річницею завітали: заступник начальника Дрогобицької РВА Ярослав Пецюх, керівниця управління гуманітарної політики Дрогобицької РВА Надія Козар, освітяни, підприємці, військові, представники Дрогобицької громади. 

Грамотами Дрогобицької РВА нагороджено  Дениса Шиленка, в.о. ректора Донецького національного технічного університету; Артема Мерзлікіна, доцента, кандидата технічних наук університету; Ігоря Швеця, доцента, кандидата хімічних наук університету. Також Подяками голови Дрогобицької РВА Степана Кулиняка відзначені працівники ДонНТУ: Наталія Ченікалова, начальниця інформаційно-обчислювального центру; Жанна Гончарова,  помічниця ректора з правових питань; Павло Тітков, завідувач кафедри військової підготовки. 

“Символічно, що день народження вашого Донецького національного технічного університету співпадає з днями вшанування пам'яті видатного земляка – Івана Франка.  Як казав Каменяр: «Ми маємо навчитися відчувати себе українцями – не галицькими, не буковинськими, не русинами. А українцями без офіційних кордонів”. І ми нарешті навчилися цього.

Релокація вашого університету на терени Дрогобиччини є яскравим прикладом об'єднання сходу і заходу України», — зазначив під час вітального слова заступник голови Дрогобицької РВА Ярослав Пецюх.

Цього дня відбулася також виставка сучасного лабораторного обладнання, презентації освітніх програм ДонНТУ та театральна постановка «Світчер» у виконанні Донецького академічного обласного драматичного театру (Маріуполь/Ужгород).

Сьогодні ДонНТУ розвиває напрями в галузях ІТ, робототехніки, автоматизації, енергетики та екології. Основні пріоритети – фахівці нового покоління, які працюватимуть на перемогу України та її відновлення, зміцнюючи технічний потенціал держави.

Читайте також: У Дрогобицькому механіко-технологічному фаховому коледжі представили майстерні нового формату та провели GM.Fest

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
18:41