«Поруш тишу»: у Дрогобичі відбувся форум, присвячений протидії домашньому насильству

Сьогодні, 8 грудня, у приміщенні Молодіжного простору Дрогобича відбувся форум: “Поруш тишу” в рамках реалізації проєкту “Насильство не має меж. Не мовчи!”.
Головною метою заходу було, перш за все, показати та презентувати як громади можуть змінювати соціальні норми та стереотипи щодо домашнього насильства.


Форум складався із двох панельних дискусій, перша з яких була присвячена практичній роботі з протидії домашнього насильства, в другій частині заходу говорили про те, як громадські організації та бізнес можуть ставати драйверами змін у сфері запобігання домашнього насильства.
Участь у форумі взяли фахівці зі сфери психології, соціальної роботи, громадські активісти, представники правоохоронних органів та місцевого самоврядування. Крім того, до події долучились службовці Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької районної військової адміністрації — Марія Лишик та Леся Фарбітник.

За словами присутніх учасників та спікерів — основною ціллю заходу є донести до різних груп населення про важливість розуміння поняття домашнього насильства та вчасно реагувати й розпізнавати ці проблеми.
Нагадаємо, що поняття домашнього насильства закріплено у Законі України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text
“Домашнє насильство — діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.”




