Підготовка до опалювального сезону та підтримка ВПО: які ще питання розглянули на XXI сесії Дрогобицької районної ради

25 вересня відбулася XXI сесія восьмого скликання Дрогобицької районної ради. На порядку денному були питання, які стосувалися підготовки до осінньо-зимового періоду, соціального захисту населення, фінансових питань та медіа. Сесія відбулася за участю заступника начальника Дрогобицької районної військової адміністрації Олега Пилипціва.
Одним з перших питань було затвердження оновленого списку присяжних Дрогобицького міськрайонного суду. З ним ознайомив заступник голови районної ради Микола Андріїв та подав список на затвердження з виконанням їх повноважень на 3 роки. Крім цього заслухали затвердження прогнозу районного бюджету Дрогобицького району на 2026-2028 роки. Доповіла з цього питання начальниця відділу фінансів Дрогобицької РВА Іванна Шпак.
Новий навчальний рік
Щодо навчальних закладів Дрогобицького району в навчальному періоді на 2025-2026 роки доповів Петро Сушко, начальник відділу молоді, спорту та охорони здоровʼя управління гуманітарної політики Дрогобицької РВА. Він наголосив на важливості влаштування у заклади освіти ВПО переміщених осіб, які перебувають на території громади, та максимальне їх охоплення необхідними формами освітньої діяльності.

Також під час сесії наголосили на важливості усунення порушень та виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у закладах освіти, функціонуванні та обладнанні наявного фонду діючих захисних споруд цивільного захисту відповідно до чинних стандартів, правил та норм, що є у закладах освіти. Щодо підготовки до опалювального сезону у закладах освіти, то її рекомендували здійснити до 10 жовтня.
Крім цього депутати Дрогобицької районної ради направили звернення до Львівської ОВА, щодо пільгового перевезення учнів у громадському транспорті на період навчального процесу.
Підготовка до опалювального сезону
Прозвітували про роботу підприємств, установ та організацій щодо підготовки до осінньо-зимового періоду на 2025-2026 роки начальник розвитку територій та інфраструктури Василь Кішко, начальник Дрогобицького управління газового господарства «Газорозподільчі мережі» Микола Бунь та заступник начальника Дрогобицького району мереж ПАТ «Львівобленерго» Василь Дмитрик.
За результатами доповіді рекомендували керівникам підприємств, організацій та установ Дрогобицького району в термін до 1 жовтня 2025 року забезпечити готовність підприємств, організацій та установ до роботи в осінньо-зимовий період 2025-2026 років з оформленням відповідних актів готовності. А також до 15 жовтня забезпечити стовідсоткову поточну оплату за енергоносії та ліквідації існуючої заборгованості, яка виникла в опалювальний сезон попередніх періодів.
Робота координаційного центру при Дрогобицькій РВА
Як повідомила Ірина Рибʼяк-Сембратович — заступниця начальника – начальник відділу у справах внутрішньо переміщених осіб управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької РВА, з початку 2025 року в консультативно — координаційному центру працюють психологи, юристи та лікарі міжнародних та благодійних фондів та організацій:
- благодійна організація «Мальтійська служба допомоги Україні»;
- реабілітаційний центр «Назарет»;
- громадська організація «Львівський центр медіації»;
- благодійна організація «Я Маріуполь»;
- благодійний фонд «Право на захист»;
- релігійна організація Україна — Церква «Перемога»;
- благодійний фонд «Child Fund Deutschland»;
- благодійний фонд «СОС Дитячі містечка».

Також рекомендували головам територіальних громад Дрогобицького району забезпечити збір та обробку інформації щодо нагальних потреб та проблемних питань постраждалого населення задля пошуку шляхів їх вирішення та інформувати в разі потреби управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької РВА.
Реорганізація “Франкової землі” та інші питання
Щодо реорганізації комунального підприємства «Дрогобицьке регіональне радіомовлення «Франкова земля» шляхом перетворення на комунальне некомерційне товариство «Дрогобицьке регіональне радіомовлення «Франкова земля» доповіла директорка Лариса Геряк. Вона представила Статут некомерційного комунального товариства на затвердження в новій редакції.

Також про діяльність своїх підприємств проінформували директорка Стрийського бюро надання безоплатної правничої допомоги Марія Николаїшин та начальниця відділу сертифікації та оцінки відповідності Дрогобицького державного підприємства стандартизації та метрології Мар'яна Копач.
Крім того, депутати задовольнили заяву депутата районної ради Андрія Левицького про припинення ним депутатських повноважень за сімейними обставинами.