Пам’ятаємо кожного та кожну: На Дрогобиччині вшанували пам’ять жертв війни в Україні

Пам’ятаємо кожного та кожну: На Дрогобиччині вшанували пам’ять жертв війни в Україні

Сьогодні в Україні — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. 22 червня 1941 року, війська нацистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території.

На Дрогобиччині відбулася низка пам’ятних заходів, де вшанували пам’ять жертв війни в Україні. 

Зокрема, у Дрогобичі у меморіальному комплексі «Тюрма на Стрийській» провели пам’ятне віче за участі районної та міської влади, духовенства, активної громадськості та всіх небайдужих мешканців Дрогобицького району. 

Після спільної молитви відбулося покладання квітів на знак вшанування усіх невинно вбитих українців під час Другої світової та теперішньої російсько-української війни. Разом з громадськістю квіти до пам’ятного хреста Меморіального комплексу поклали начальник управління гуманітарної політики Дрогобицької РВА — Надія Козар та начальник відділу освіти, охорони здоров’я,  молоді та спорту – Петро Сушко, а також службовці районної військової адміністрації.

В час, коли російський ворог знову продовжує нещадно вбивати усіх українців, мине здаємо, боремось та пам’ятаємо кожного та кожну, хто загинув за вільну та незалежну Україну. Ті, хто віддали своє життя за свою Батьківщину – достойний найвищих нагород та шани. Такими були всі ті, кого сьогодні Дрогобиччина згадувала у сумнозвісний День пам’яті жертв війни в Україні.

Після скорботного віче для усіх охочих відбулась тематична екскурсія меморіальним комплексом «Тюрма на Стрийській», щоб детальніше вивчити історичні факти зі страшних подій Другої світової війни та масовими розстрілами українців совітами та російськими окупантами.

 

 

Коротка історична довідка: 

Історія будівлі «Тюрма на Стрийській» розпочалась ще у 1899 році, коли було виділено кошти на побудову приміщення повітового суду. У 1939 році у цих стінах функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВД. Репресивно-каральні органи діяли тут до 1959 року. Утвердження тоталітарного режиму супроводжувалося масовими репресіями та катуваннями. Зі зведених даних про знищення в’язнів у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941 року кількість жертв становить понад 24 000 людей. З них – 1200 у Дрогобичі.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
21:36
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.