На Львівщині може з’явитися Центр для вакцинації людей зі списку очікування додатку "ДіЯ"

На Львівщині може з’явитися Центр для вакцинації людей зі списку очікування додатку "ДіЯ"

За дорученням Президента України Володимира Зеленського у МОЗ розпочинається кампанія з відкриття Центрів вакцинації. Про це на сьогоднішній нараді повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Зокрема, у МОЗ вже розробили дорожню карту з питань вакцинації, а Національний план вакцинації населення України від Covid-19 передбачає вакцинування 70 % населення країни до Дня Незалежності. У зв’язку з цим, необхідно збільшувати інфраструктуру з питань імунізації.

Перший етап роботи вакцинальних центрів – щеплення людей, що записалися до списку очікування через додаток «ДіЯ». Список включає на разі близько 600 тис людей по всій Україні. Першими приєднатися до ініціативи створення центрів вирішили у Києві, Львові та Одесі. Другий етап – коли буде наявна кількість вакцини, достатня для щеплення всього дорослого населення України від 18 до 59 років.

Попередньо планується запустити роботу таких центрів по Україні у найближчі два тижні.

«Початок вакцинації людей зі списку очікування, які реєструвалися через Дію – це доручення Президента України. Пропонуємо обласним адміністраціям напрацювати систему роботи центрів для проведення у них вакцинації у вихідні дні. Центри повинні бути прив’язані до конкретного закладу охорони здоров’я. Першочергово необхідно визначити тип центру вакцинації, який будуть утворювати, сформувати команду та керівника. Роботу медичних працівників у центрах оплачуватимуть за кошти НСЗУ», — зазначив Віктор Ляшко.

«Наступного тижня маємо представити детальний план роботи центрів. Щоб вже у червні розпочати запис людей. Очікувана дата початку роботи центрів за прогнозами МОЗ — 5-6 червня, але це залежить, звичайно ж, від стану організації роботи на місцях. Обговорюється можливість відкриття вакцинального центру у Львові на стадіоні «Арена Львів». Одночасно розглядаються і альтернативні варіанти розміщення центрів у різних районах м. Львова з метою їх наближення до населення як міста, так і області», — розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Мета створення центрів – забезпечення і зараз, і в майбутньому розширення потужності для проведення щеплень для більшої частини дорослого населення. Такі центри, згідно законодавства, є тимчасовими пунктами щеплення.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
19:32