Лікарі, залучені до роботи в медкомісіях військомату, повинні просто отримувати зароблені кошти, - Роман Шлярп

Лікарі, залучені до роботи в медкомісіях військомату, повинні просто отримувати зароблені кошти, - Роман Шлярп

Військово-лікарська комісія Дрогобицького районного територіального центру інспектування та соціальної підтримки фінансуватиметься за рахунок коштів усіх 5 територіальних громад нашого району. Таких домовленостей досягнуло керівництво Дрогобицької, Трускавецької, Бориславської, Східницької та Меденицької громад за посередництва Дрогобицької районної державної адміністрації.

У вівторок, 21 грудня, у Дрогобицькій РДА з цього приводу під головуванням першого заступника голови Дрогобицької РДА Романа Шлярпа відбулася нарада за участі керівництва територіальних громад району та районного військового комісаріату.

Так, витрати за 2021 рік всі територіальні громади відшкодують Дрогобицькій громаді, оскільки саме за рахунок бюджету останньої лікарям військово-лікарських комісій виплачували заробітні плати у цьому році. На 2022 рік у громадах розробили відповідні програми та передбачили у бюджеті кошти для подальших міжбюджетних трансфертів з Дрогобицькою громадою.

У Трускавецькій громаді вирішили, що самостійно здійснюватимуть оплату праці лікарів та медсестер, задіяних до роботи військово-лікарської комісії Дрогобицького районного територіального центру інспектування та соціальної підтримки. Таким чином медики отримають законно зароблені кошти, а у бюджеті вдасться зберегти частину податків з вказаних виплат.

«Наша мета – забезпечити медиків районної військо-лікарської комісії заробітними платами, а не поповнити місцевий бюджет якоїсь громади. Тому модель Трускавця щодо прямої виплати зарплат медикам є цілком прийнятною і логічною, інші територіальні громади можуть також взяти її за основу. Бо таким чином не потрібно перераховувати кошти до міського бюджету Дрогобицької громади і податкові виплати залишаться на місці», — зазначив перший заступник голови Дрогобицької РДА Роман Шлярп.

Розрахункова потреба у фінансуванні діяльності військово-лікарської комісії на 2022 рік становить 5 мільйонів 239 тисяч гривень. З них Дрогобицькій ТГ потрібно – 2 млн 567 тис. грн, Бориславській ТГ – 1 млн 110 тис. грн, Трускавецькій ТГ – 681 тис. грн, Меденицькій ТГ – 419 тис. грн та Східницькій – 471 тис. грн.

Нагадаємо, з 1 жовтня в Україні традиційно стартував осінній призов на службу до лав Збройних сил України. При цьому кожен призовник повинен пройти військово-лікарську комісію, яка визначає придатність за станом здоров'я до військової служби. Для призовників спеціальний медичний огляд є безкоштовним, однак для цього кожна територіальна громада повинна передбачити фінансування на оплату таких послуг у своїх бюджетах.

 

19:04
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.