Хромбуки між громадами розприділяли не з «дьогтем», а з урахуванням потреб освіти всього району

Хромбуки між громадами розприділяли не з «дьогтем», а з урахуванням потреб освіти всього району

Вчора на веб-ресурсі Дрогобицької міської ради була оприлюднена публікація, у якій управління гуманітарної політики Дрогобицької РВА звинуватили в «обділенні» Дрогобицької громади кількістю ноутбуків, які два дні тому передали для кожної громади району, відповідно до розрахункових потреб.

Тому хочемо внести чітку ясність, щоб надалі мешканці Дрогобицького району, а особливо освітні працівники та батьки учнів, розуміли, що ноутбуки розприділили так, щоб кожен учень нашого району мав рівний доступ до дистанційної освіти в умовах, коли ворог унеможливлює традиційне та безпечне очне навчання.

Загалом Дрогобицький район отримав від Львівської обласної військової адміністрації 170 ноутбуків або хромбуків.

Їх розприділили таким чином:

  • Дрогобицька ТГ отримала 80 хромбуків;
  • Трускавецька ТГ — 29 хромбуків;
  • Бориславська ТГ — 34 хромбуки;
  • Меденицька ТГ — 12 хромбуків;
  • Східницька ТГ — 15 хромбуків.

Здавалося б все гаразд, особливо для Дрогобицької громади, оскільки вони отримали найбільше ноутбуків – 47%від загальної кількості. І так і повинно бути, бо Дрогобицька громада, за власною ж інформацією, налічує найбільше у районі — 12 тисяч 609 учнів, тоді як Меденицька – 1 772, Східницька – 1 544, Бориславська – 4 584, Трускавецька – 3 617 школярів.

 

Однак у Дрогобицькій ТГ застосували свою формулу розподілу ноутбуків і дійшли до висновку, що їх обділили і недодали ще 9 пристроїв. Основним аргументом у такому припущенні є те, що розподіл нібито мав здійснюватися відповідно до кількості учнів у громаді. Але якщо й дотримуватись цього розподілу, то не важкими математичними підрахунками можна визначити, що навіть тоді Дрогобицька громада мала отримати 88 ноутбуків, а не 89. Це перший фактор. А другий, не менш важливий, ніж перший, це те, що у жодних рекомендаціях ні Міністерства освіти і науки України, ні Департаменту освіти і науки Львівської ОВА не вказано, що розподіл хромбуків мали провести за кількістю учнів в громадах, на що опираються у Дрогобицькій міській раді.

У рекомендаціях, викладених у листі МОН України від 24.10.2022 №1/12471-22, чітко вказано, що «розподіл техніки здійснюється для задоволення першочергових потреб педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної освіти (в тому числі внутрішньо переміщених) у відносно безпечних регіонах, які навчають здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб і активно підтримують освітній процес, у тому числі в дистанційному форматі».

Тому при розподілі цих 170 хромбуків в управлінні гуманітарної політики Дрогобицької РВА, окрім загальної кількості учнів, враховували ще й такі фактори:

  • Кількість учнів, що припадає на одного вчителя:навіть при меншій кількості учнів освітнім закладам громади, в тому числі гірської, може бути необхідна така ж кількість ноутбуків, як і там де більше учнів, оскільки у класах навчається менше учнів. Але ж вони мають мати такий же доступ до сучасної освіти, як і інші.
  • Кількість вчителів:якщо у громаді в шість разів менше учнів, це не означає, що і в шість разів менше вчителів. А вони також мають викласти свій предмет, хоч і меншій аудиторії.
  • Забезпечення вчителів ноутбуками, комп'ютерами чи планшетами:за останніми зведеними даними, які подавали самі ж територіальні громади, з 1256 педагогічних працівників у Дрогобицькій громаді 100% забезпечені комютерами, ноутбуками чи планшетами, тоді як вчителі Східницької громади – на 48,6%, Меденицької – 51,6%, Трускавецької — 78,8%, Бориславської — 51,5%.
  • Фінансова спроможність громад та наявність дефіциту бюджету в галузі освіти у 2022 році: у Бориславській та Східницькій територіальних громадах дефіцит бюджету в галузі освіти складає 5 та 2 мільйони гривень відповідно. Тут немає фінансової змоги передбачити кошти на закупівлю ноутбуків.

Короткі підсумки

Розподіл за кількістю учнів — не є об’єктивним в даному випадку. Бо учні всюди мають отримувати однакову якісну освіту, не залежно від забезпеченості громади, в якій проживають. Окрім кількості учнів, до уваги брали низку інших ключових факторів, наведених вище та передбачених рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

«Дьогтю» у нас немає, а прийняття рішення щодо розподілу хромбуків здійснювалося не «на власний розсуд», а з урахуванням профільних рекомендацій, конкретної ситуації на місцях та потреб освітньої галузі всього району.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
09:33
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.