Громади мають можливість поліпшити громадські пасовища та інвентаризувати землі за обласні кошти

Громади мають можливість поліпшити громадські пасовища  та інвентаризувати землі за обласні кошти

Згідно з рішенням Львівської обласної ради від 23.12.2021 № 330 «Про внесення змін до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки» передбачено напрями підтримки для територіальних громад. 

Про це повідомляють у відділі внутрішнього аудиту, економіки, агропромислового розвитку та екології Дрогобицької РДА.

Зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, у поточному році пропонуються такі заходи:

— субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ, на яку виділено 3,0 млн грн;

— субвенція органам місцевого самоврядування  на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення — 1,225 млн грн. 

Для одержання субвенції на заходи з поліпшення громадських пасовищ органи місцевого самоврядування  подають до департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації наступні документи:

— заявку на участь у Комплексній програмі;

— копію рішення органу місцевого самоврядування про створення громадського пасовища (громадських пасовищ);

— копії витягу/витягів з додатками з Державного земельного кадастру, що підтверджує право власності, цільове призначення та вид угідь земельної ділянки; — проєктно-кошторисну документацію, яка визначає перелік і загальну вартість робіт з поліпшення пасовищ (корінне, поверхневе тощо). 

Для розроблення проєктно-кошторисної документації з поліпшення пасовищ можна звернутися до наукових, науково-навчальних установ або до кваліфікованих спеціалістів в галузі агрономії, які мають відповідну освіту та сільськогосподарську практику (агрономи сільськогосподарських підприємств/фермерських господарств). Вид такої діяльності не потребує спеціальних дозволів (ліцензії), а такі проекти затверджуються безпосередньо замовником документації. 

Для одержання субвенції на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення органи місцевого самоврядування подають до департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації наступні документи:

— заявку на участь у Комплексній програмі;

-копію рішення органу місцевого самоврядування про проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення; — викопіювання місця розташування земельної ділянки (ділянок). 

При обґрунтуванні розрахункової вартості витрат на проведення інвентаризації 1 га сільськогосподарських земель необхідно врахувати середню вартість проведення такої інвентаризації 2-3 землевпорядних організацій, що здійснюють діяльність на території відповідної громади.

Заявки та наведені документи подаються до 01 серпня 2022 року на заходи з поліпшення громадських пасовищ та до 01 вересня 2020 року на інвентаризацію сільськогосподарських земель і засвідчуються підписом керівника територіальної громади та печаткою. До переліку подається опис документів.

Рішення про надання субвенції у вигляді міжбюджетних трансфертів для здійснення наведених заходів приймається Комісією.

На підставі рішення Комісії голова облдержадміністрації видає розпорядження «Про надання субвенції з обласного бюджету», після чого органи місцевого самоврядування укладають із Львівською обласною радою договір «Про міжбюджетний трансферт (субвенцію)». Департамент на підставі цього договору здійснює перерахування коштів. Після завершення вищезазначених робіт органи місцевого самоврядування формують інформацію про виконані роботи та використання субвенції за встановленою формою та до 10 числа місяця, наступного після терміну виконання робіт, подають до департаменту. 

Детальніше з умовами, переліком та зразками документів можна ознайомитися за посиланням:https://loda.gov.ua/agr_prohramy 

У разі виникнення додаткових запитань рекомендуємо звертатися за контактним номером – (032) 255-50-62.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
10:45
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.