​Дрогобицький район отримає понад 8 млн грн на потреби Нової української школи: на що витратять гроші

​Дрогобицький район отримає понад 8 млн грн на потреби Нової української школи: на що витратять гроші

Дрогобицький район отримає 8 мільйонів 59 тисяч гривень державної субвенції на потреби Нової української школи. Її реалізують у 1-4 класах усіх шкіл району.

За гроші закуплять нові меблі та підручники, а також мультимедійне обладнання, комп'ютери та іншу техніку. Також передбачені гроші для підвищення кваліфікації вчителів.

Як зазначив під час щотижневої апаратної наради голови Дрогобицької РДА з керівниками структурних підрозділів начальник освітньої галузі Дрогобицької РДА Петро Сушко, окрім державних коштів, для НУШ передбачено співфінансування від усіх 5 територіальних громад нашого району у розмірі не менше 5%, 10% чи 30% в залежності від приналежності до гірської, селищної чи міської територій відповідно.

Також, за словами посадовця, в районі є одна школа, де реалізовують пілотний проєкт — НУШ для 5 класу. Це Дрогобицький ліцей № 2. Ці п’ятикласники будуть першими в нашому районі, хто випробує підхід Нової української школи у класах середньої освіти. Для них закуплять меблі та обладнають спеціальні мультимедійні лабораторії.

Школи Дрогобицької територіальної громади на потреби НУШ з державного бюджету отримають 3 мільйони 732 тисячі гривень, Трускавецької – 1 мільйон 61 тисячу гривень, Бориславської – 1 мільйон 387 тисяч гривень, Меденицької – 994 тисячі гривень та Східницької – 883 тисячі гривень.

Голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк дав доручення профільному освітньому відділу проконтролювати процес освоєння територіями району коштів.

«Для того, щоб громади могли сповна залучити та освоїти кошти з державного бюджету необхідно правильно та вчасно оголосити процедуру закупівлі обладнання та техніки, дотриматись всіх юридичних стандартів та підписати угоди. Трускавецька та Бориславська громади вже завершили тендерні процедури та очікують підписання угод. Тому необхідно проконтролювати цей процес у всіх громадах, щоб у визначений термін кошти були освоєні», — зазначив очільник Дрогобицької РДА.

Нагадаємо, всього у Дрогобицькому районі є 80 шкіл, де навчаються 23 792 учнів. У Дрогобицькій громаді у 31 школі розміститься 12355 учнів, у Бориславській громаді у 13 школах навчається 4567 учнів, у 8 школах Трускавецької громади – 3520 учнів, у 15 школах Меденицької громади – 1861 учень та у 13 школах Східницької громади – 1489 учнів.

20:29
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.