Додаткові 5 тисяч доз вакцини «Moderna» для населення Львівщини

Додаткові 5 тисяч доз вакцини «Moderna» для населення Львівщини

11 січня  в Львівську область прибула чергова партія мРНК-вакцини, розробленої фармацевтичною компанією «Moderna» спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (США).

Як повідомили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, метод дії вакцини полягає у створенні шипоподібного білка, який імунна система розпізнає як небезпечний і виробляє антитіла до нього. Таким чином, організм людини набуває імунітету від коронавірусу. Вакцини мРНК є безпечними та ефективними. Висока контагіозність «Омікрону» дає йому можливість поширюватися не тільки серед нещеплених, але він також може інфікувати  вакцинованих осіб. Однак хвороба, яку викликає  вірус серед вакцинованих, як правило, перебігає легко або безсимптомно. Люди, які невакциновані, залишаються в групі найвищого ризику. Основна мета вакцин проти COVID-19 полягає не в запобіганні інфекції, а в тому, щоб лише пом’якшити тяжкість захворювання.

«Ми бачимо, що все ще є слабкі сторони у нашій боротьбі проти коронавірусу. Такими прогалинами є рівень охоплення вакцинацією та поява нових штамів. Доведено, що у хвороби немає меж. Незалежно, де починається спалах, захворювання досить швидко поширюється.Вакцини є єдиним ключем до припинення глобальної пандемії», — повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 Нагадаємо, що науковці нещодавно виявили на Кіпрі гібрид штамів коронавірусу «Дельта» та «Омікрон». Новий штам має генетичний фон мутації «Дельта». Водночас він містить і мутації, які притаманні лише «Омікрону». Як повідомляється, нову мутацію виявила команда професора кафедри біологічних наук Кіпрського університету Леонтіоса Кострікіса. Виявлений штам отримав назву «Дельтакрон».

 

 

 

12:48
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.