День медика в Україні перенесли на 27 липня

13 червня президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення в Дня медичного працівника 27 липня.
У Міністерстві охорони здоров’я, коментуючи указ президента, зазначили, що українські лікарі, які рятують сотні життів, більше не будуть відзначати професійний день із тими, хто щодня вбиває мирне населення.
«Відтепер вони не будуть об'єднані цією датою із російськими вбивцями, які за час повномасштабної війни забрали життя майже 40 медиків просто на робочому місці. 27 липня — це новий день, коли українці віддаватимуть шану героїчним медикам, хоробрим і незламним, які щодня під сиренами та вибухами рятують інших. Цілодобово вони лікують тих, хто цього потребує, вихоплюють із лап смерті поранених, приймають у цей світ нових українців», — йдеться у коментарі МОЗ.
Нагадаємо, з 1994 року День медика в Україні відзначали у третю неділю червня.