Змінити адресу реєстрації або знятись з обліку ВПО відтепер можна онлайн у застосунку Дія

Дві нові послуги додано у застосунок Дія, а саме відтепер є можливість направити заяву для зміни адреси реєстрації або знятись з обліку ВПО. Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

«Зручність, швидкість та безбар’єрність для громадян – важливі пріоритети в цифровізації соціальних послуг. Від сьогодні для внутрішньо-переміщених осіб ми забезпечили можливість змінити адресу реєстрації проживання або знятись з обліку, без бюрократії та необхідності звертатися до органів соцзахисту», – заявила Оксана Жолнович.

Як змінити адресу реєстрації ВПО в Дії:

• Натисніть на меню своєї довідки ВПО в застосунку.
  • Оберіть «Змінити адресу фактичного проживання».
  • Перегляньте опис послуги і натисніть «Почати».
  • Вкажіть адресу свого поточного місця перебування.
  • Підтвердіть своє місце перебування за допомогою геолокації (це підтвердження на один раз).
  • Відправте заяву на розгляд.
  • Ваша заява буде опрацьована протягом 15 хвилин.
  • Ви отримаєте сповіщення про її опрацювання. Після цього дані зміняться у вашій довідці в Дії.

Важливо! Змінити місце реєстрації ВПО можуть ті переселенці, які мають довідку ВПО в Дії. Для цього необхідно фізично перебувати на місці нової прописки, щоб підтвердити геолокацію.

Як знятись з обліку ВПО в Дії:

• Натисніть на меню своєї довідки ВПО в застосунку.
  • Оберіть Скасувати статус ВПО.
  • Перегляньте опис послуги і натисніть Почати.
  • Відправте заяву на розгляд.
  • Ваша заява буде опрацьована протягом 15 хвилин.
  • Ви отримаєте сповіщення про її опрацювання. Після цього довідка ВПО зникне з вашої Дії.

Послуга реалізовується Міністерством соціальної політики України спільно з Мінцифрою за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.