Зміни до порядку призначення субсидій з 1 травня 2021 року

Зміни до порядку призначення субсидій з 1 травня 2021 року

Кабінет Міністрів України постановою від 19 травня 2021 р. № 505 врегулював деякі питання призначення житлових субсидій, зокрема, змінив відповідні процедури. Передусім — шляхом внесення змін доПоложення про порядок призначення житлових субсидій

Уряд встановив, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

 • надавалася у грошовій безготівковій формі;
 • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
 • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян буде прийматися на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій .

з 1 травня 2021 року змінились і бланки заяв про призначення та надання житлової субсидії та деклараційпро доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії(форми бланків і зразки додаються).

Що необхідно вказати в декларації

 • площу житла;
 • відомості про осіб, які мешкають у квартирі або будинку;
 • дохід кожного з мешканців;
 • наявність автомобілів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;
 • більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, і після останього дня року випуску якого минуло менше ніж 15 років;
 • витрати за останній рік, що перевищують 50 тис. грн;
 • інформацію про купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів (на суму понад 50 тис. грн).

Крім цього, урядовим рішенням передбачено:

 • не враховувати доходи від розміщення депозитів;
 • збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку;
 • не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Вказаним рішенням скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених при райдержадміністрації, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається.

Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначаються на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі — понаднормова площа житла), якщо про це зазначено у заяві.

Площа житла, на яку призначається субсидія з урахуванням понаднормової площі, розраховується шляхом збільшення соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

особи, які не досягли повноліття;

громадяни, які отримують пенсію за віком, у зв'язку з втратою годувальника або по інвалідності, а також ті, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію за вислугою років;

громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

З урахуванням нових правил субсидія не призначається, якщо хтось із членів сім'ї або складу домогосподарства:

 • протягом року до звернення за субсидією купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;
 • за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
 • перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
 • не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
 • володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
 • має заборгованість із аліментів.
 • має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок) крім житла, яке розташоване на окупованій території та житла не придатного для проживання, що підтвердженого актом обстеження технічного стану житлового приміщення;
 • також субсидія не призначається, якщо площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку.
 • якщо сім'я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім'ї є борг за комунальні послуги понад 340 грн.

Прийом документів для надання житлових субсидій з 1 травня 2021 року до вересня 2021 року здійснюється територіальними громадами, ЦНАПАми та управлінням праці та соціального захисту населення .

За додатковою інформацією просимо звертатись за телефонами:410045

м. Дрогобич, вул.22 Січня, 26А

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
10:33
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.