​Жителі Дрогобиччини можуть отримати відшкодування за утеплення будинків, встановлення сонячних батарей та вітряків

​Жителі Дрогобиччини можуть отримати відшкодування за утеплення будинків, встановлення сонячних батарей та вітряків

У Львівській області працює Комплексна програма з підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваних джерел енергії на 2021-2025 роки. Основна суть Програми полягає в тому, що люди можуть отримати відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими, як фізичними особами так і ОСББ в кредитно-фінансових установах на заміну котлів на високоефективні, утеплення будинків, реконструкцію систем опалення, встановлення індивідуальних теплових пунктів, застосування відновлюваних джерел енергії.

Про це у середу, 22 вересня, йшлося під час навчального семінару у Дрогобицькій районній державній адміністрації за участі керівника Департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА Богдана Кейвана, начальника управління енергозбереження Миколи Вознюка та голови Дрогобицької РДА Степана Кулиняка.

Так, представників об’єднаних територіальних громад Дрогобицького району, закладів бюджетної сфери, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, кредитно-фінансових установ ознайомили з механізмом підтримки населення області у впровадженні енергоощадних заходів та заходів, що передбачають використання відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, як зазначив Богдан Кейван, фізичні особи можуть отримати відшкодування від 0 до 15% річних відсоткової ставки за кредитами, отриманими на заходи енергоефективності. Окрема пропозиція для учасників АТО та багатодітних сімей — 15%.

ОСББ можуть отримати від 3 до 10% відшкодування за кредитами при умові участі у програмі енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім « ДУ «Фонд енергоефективності». А Фонд енергоефективності відшкодовує від 40 до 70% вартості усіх робіт.

Саме частину відсоткової ставки покривають відшкодування з обласної програми. Область сплачує від трьох до 10 відсотків. Це залежить від фінансової спроможності громад. Обласний департамент економіки визначає індекс на кожну територіальну громаду. Чим нижчий цей індекс, тим вищим буде відсоток виплат.

Начальник управління енергоефективності Микола Вознюк зазначив, що мешканці можуть отримати відшкодування за частину вартості обладнання для сонячних електростанцій або вітрових та іншого обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії. Їм відшкодовують від 10 до 20 %.

Також із бюджету в межах Комплексної програми з підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваних джерел енергії у Львівській області на 2021-2025 роки відшкодовують частину тіла кредиту, який мешканці беруть на встановлення обладнання, яке використовує ВДЕ. Це від 10 до 20 відсотків тіла кредиту.

Голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк наголосив на важливості реалізації заходів, передбачених Програмою у напрямку підвищення енергоефективності регіону. Однак, окрім цього посадовець висловив пропозицію щодо необхідності напрацювання механізму підтримки суб’єктів підприємницької діяльності.

«У нашому районі є чимала кількість приватних підприємців, зокрема туристичної галузі, і саме робота їх закладів приносить значну частку надходжень до місцевих бюджетів і популяризує Дрогобиччину. В часі пандемії коронавірусу, коли вони зазнають значних збитків, фінансова підтримка на заходи енергоощадності та застосування відновлювальних джерел енергії була б дуже потрібною», — зазначив Степан Кулиняк.

За більш детальною інформацією щодо функціонування Комплексної програмам з підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваних джерел енергії на 2021-2025 роки можна звернутись за номером телефону (032) 295-13-61.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
11:02