Збережи ялинку в лісі: за вирубку хвойних дерев передбачені штрафи

Збережи ялинку в лісі: за вирубку хвойних дерев передбачені штрафи

Українські Карпати  — одні з найцінніших природніх ресурсів нашої країни, місце куди завжди хочеться повертатись. Візитівка та бренд України на світовій арені.

Одна з проблем українських лісів — масове неконтрольоване вирубування дерев напередодні новорічних та різдвяних свят. Попри намагання державної лісової охорони та правоохоронними органами контролювати ситуацію, в Україні досі є чимало браконьєрів, що вирубують молоді ялини, відпилюють верхівки живих ялин (після чого дерева не можуть дати повноцінне потомство) та валять великі дерева, щоб відпиляти верхівку. Це призводить до надмірного зниження популяції та негативного впливу на генетику хвойних лісів і лісонасаджень, оскільки вирубують найкрасивіші дерева.

Незабаром розпочнуться зимові свята, а отже невід’ємним, традиційним атрибутом є саме ялинка. У цей період багато громадяни будуть намагатися роздобути це дерево незаконним шляхом.

З метою попередження проведення самовільних рубок на території району в управлінні економіки та агропромислового розвитку Дрогобицької РДА наголошують, що згідно з рішенням Дрогобицької районної ради №327 від 18.12.2013, заготівля новорічних ялинок породи ялиця заборонена терміном на 10 років.

Дозволяється продаж новорічних ялинок породи смерека, сосна та новорічних букетів. Реалізація підлягають новорічні ялинки із обов’язковим маркуванням пластиковими бірками зі штрих-кодом. За цим штрих-кодом кожен покупець новорічної ялинки зможе перевірити звідки деревце походить та законність його заготівлі  відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки на сайті www.ukrforest.com/check.

Але найважливіше завдання перед лісовою охороною полягає в захисті лісових насаджень від самовільної заготівлі новорічних ялинок. Через важке матеріальне становище багато громадян іде в ліси району з метою незаконної заготівлі новорічних ялинок з метою продажу. Хочемо застерегти громадян від подібних дій. Працівники лісової охорони разом з правоохоронними органами, та працівниками держекоінспекції будуть здійснювати постійне чергування в лісових масивах, на шляхах сполучення та місцях збуту, проводити перевірки правильності придбання та притягувати винних до суворої відповідальності згідно чинного законодавства. У випадку виявлення правопорушень на лісопорушників чекають значні штрафні санкції.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяному лісу із проведенням щорічної індексації.

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема:

I.Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення  розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня          розмір шкоди

до 10 см                                                                  545 грн

10,1-14 см                                                               960 грн

14,1-18 см                                                               2464,6 грн

ІІ.Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

ІІІ.Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Звертаємося  до всіх громадян з проханням активно допомагати в охороні шпилькових молодняків від самовільної заготівлі новорічних ялинок. Подбаймо про те щоб залишити майбутнім поколінням не зруби і непотрібні зарослі, а повноцінні насадження, які будуть радувати серця  майбутніх поколінь сотні років.

Зрештою, завжди можна знайти альтернативу — замінити живу новорічну ялинку на композицію з гілок ялини, а у власному домі поставити штучнне новорічне дерево. Найбільш цікавим і у всіх сенсах вдалим варіантом є оформлення житла ялиновими гілками. Гілки залишаються живими, також виділяють аромат, але при цьому не страждає ціле дерево. До того ж віток можна придбати дуже багато і рясно прикрасити ними приміщення. Такий варіант оформлення має також багато можливостей проявити наші з вами креативні здібності.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
20:21
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.