Засідання Координаційної ради з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Дрогобицькому районі

Відповідно до статистики, 1,5 % дитячого населення України перебуває в інтернатних закладах. 92% дітей, які влаштовані до інтернатів, мали батьків.

У країнах Європи інтернати визнані місцями несвободи. Перевага надається збереженню біологічної сім’ї, а якщо це неможливо, дітей влаштовують у сімейні форми виховання. Саме тому є нагальна потреба реформування системи інституційного догляду та виховання дітей (інтернатів) та остаточний перехід до влаштування дітей у сім’ю.

Питання реформи інтернатних закладів розглядалося 22 грудня 2020 року на засіданні Координаційної ради з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Дрогобицькому районі. У засіданні Координаційної ради взяли участь працівники служби у справах дітей та начальник служби у справах дітей Меденицької селищної ради, які зазначили, що вихованці інтернатних закладів перебувають у соціальній ізоляції. Вони відірвані від своєї територіальної громади за місцем походження, усі навчаються й утримуються в одному приміщенні. Діти не мають особистого простору, проживають переважно у великих спальних кімнатах. Більшу частину доби діти проводять у колективі й не мають особистого простору. Більшість дітей перебувають у закладах тривалий час (понад три роки), а іноді – упродовж усього дитинства та повністю втрачають контакт із сім’єю. Як свідчить практика, лише 10% випускників інтернатних закладів стають успішними в подальшому самостійному житті.

Тому сутність реформи – допомога сім’ї у громаді заради виховання дитини в родині.

На засіданні Координаційної ради затверджений План заходів з реалізації ІI етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки (ДІ-реформи) у Дрогобицькому районі та показників ефективності його виконання, а також План інформаційно-просвітницьких заходів щодо реалізації Концепту пріоритетних комунікаційних напрямів впровадження та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Дрогобицькому районі на 2020-2024 роки.