З безробітного у підприємці: з наступного року запрацює державна програма «Рука допомоги»

З безробітного у підприємці: з наступного року запрацює державна програма «Рука допомоги»

В Україні почне діяти державна програма, котра допомагатиме малозабезпеченим та довготривалим безробітним людям  у їхній соціальній та фінансовій реалізацїі. Головною метою програми є залучення бідних верств населення до активного життя та спроби власної реалізації як підприємців.

Механізм програми вже був раніше успішно схвалений в пілотному проєкті «Рука допомоги», реалізований Мінсоціполітики України за підтримки Світового банку в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» у 2016-2019 роках. Тоді понад 230 довготривалих безробітних у трьох областях отримали безвідсоткову поворотну допомогу від держави для старту власної справи. Більше 90% з них успішно працюють і сьогодні.

Новий проєкт «Рука допомоги» діятиме уже з нового 2022 року та стане хорошим почином задля реалізації малозабезпечених верств населення. Механізм новоствореної державної ініціативи доступний та відкритий для всіх охочих.  Тих, хто прагне покращити своє фінансове й соціальне становище і передовсім монетизувати власну справу.

Для того, щоб допомогти вийти з фінансової кризи, держава  запропонує допомогу в розмірі до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів. Вагома перевага цього механізму в тому, що допомогу можна повертати за сплачені у процесі підприємницької діяльності податки та соціальні внески. Тобто, сума до повернення зменшуватиметься з кожним податковим платежем.

Крім того, якщо новий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Очікується, що нова програма стане дієвим механізмом виводу довготривалих безробітних та інших отримувачів державної допомоги із стану бідності. Вона допоможе їм повернутися до активного соціального життя, а держава замість постійних виплат допомоги малозабезпеченим отримає податки від нових підприємців.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
13:37
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.