Відтепер для осіб з інвалідністю доступний новий механізм реабілітації через електронний кабінет

Відтепер для осіб з інвалідністю доступний новий механізм реабілітації через електронний кабінет

Новий механізм забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації населення доступний в електронному кабінеті. Це означає, що особа з інвалідністю не виходячи з дому, може подати документи необхідні для взяття на облік та забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації через електронний кабінет в банку даних.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362) (далі – постанова КМУ № 321 від 05.04.2012 (зі змінами)) на безкоштовне отримання технічних та інших засобів реабілітації мають право:

 -особи з інвалідністю;

 -діти з інвалідністю;

 -учасники АТО;

 -особи похилого віку;

 -жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз;

 -діти з порушеннями опорно-рухового апарату (далі – діти віком до 18 років).

А також особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”

Порядок запровадження ведення електронного документообігу, а саме електронне ведення особових справ осіб з інвалідністю в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – банк даних).

— можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання заяв кваліфікованим електронним підписом (далі-КЕП)- особам, зареєстрованим в ЦБІ;

— можливість подачі заявки на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріплення сканованих копій необхідних документів та підписання документів КЕП – особам, які відсутні в ЦБІ;

— можливість надсилання особам з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;

— можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю.

Доступдоелектронногокабінетуможливийзапосиланнямekcbi. msp.gov.ua/ абонаофіційномувебсайтіМінсоцполітикишляхомпереходузапосиланнямЕлектроннийкабінетособизінвалідністюурозділіЕСервіси”.

Ознайомитись з інструкцією користувача електронного кабінету особи та навчальним відео можна за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/20999.html

Нагадуємо, що з порядком дій щодо забезпечення осіб з інвалідністю ТЗР можна ознайомитися на офіційному веб сайті Мінсоцполітики у розділі, «Інвалідність», підрозділі «Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації» де розміщено інформаційні матеріали щодо реалізації механізму забезпечення ТЗР, зокрема, за посиланнями https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-tainshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.htmlта https://www.msp.gov.ua/news/19917.html.

За детальною інформацією  звертайтесь в управління праці соціального захисту населення Дрогобицької РДА  за адресою: м.Дрогобич, вул. 22 Січня 41 каб. 1 або за телефоном 38971.

 

13:19
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.