Від сьогодні у Львівській області почали діяти нові карантинні обмеження

Обласна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення посилити карантинні обмеження на території Львівської області з 18 жовтня, у зв’язку із зростанням кількості хворих на ковід та госпіталізацій.

Зокрема, згідно з моніторингом захворюваності, за останній тиждень приріст числа хворих зріс на 18,8%, за два останніх тижні – 25,8%. Протягом останніх чотирьох тижнів показники захворюваності зросли у всіх районах області. Різко збільшилася кількість хворих на ковід дітей.

Так, з 18 жовтня встановлюються наступні обмеження:

вказані нижче заклади можуть працювати лише за наявності у персоналу «жовтого» або «зеленого» сертифікату про вакцинацію, або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення відвідування закладу, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не менш як за 48 годин до відвідування закладу, або документу від лікаря про наявність протипоказань до вакцинації.

Проте, з 25 жовтня, така ж вимога щодо вакцинації встановлюється і для відвідувачів закладів.

Обмеження стосуються:

• суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
  • торговельно-розважальних центрах та суб’єктів господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового населення, в тому числі – дитячих кімнат та розважальних зон для дітей (крім приймання відвідувачів у торговельних точках, що здійснюють реалізацію продуктів харчування, предметів гігієни, першої необхідності, аптек, які знаходяться в приміщенні вказаних суб’єктів);
  • інших закладів розважальної діяльності;
  • закладів культури (музеї, філармонія, театри, кінотеатри тощо)
  • ринків (крім продовольчих);
  • спортивних залів.

З такою ж умовою щодо вакцинації дозволяється проведення масових заходів (у кількості до 50 осіб).

Окрім того, щодо роботи вказаних закладів зберігаються обмеження щодо кількості та дистанції відвідувачів, які діють в «помаранчевій» зоні відповідно до постанови уряду № 1236. А саме:

• 1 людина на 10 кв.м. і не більше 50% заповненості
  • Дотримання маскового режиму
  • 4 людини за столом і 1,5 м відстані між столиками (у закладах громадського харчування)

Обмеження поширюються і на заклади освіти:

• Закладам загальної середньої освіти (школи) рекомендовано достроково, з 18 жовтня, розпочати канікули
  • Всім іншим освітнім закладам (профтехосвіта, вища освіта) – з 18 жовтня перейти на дистанційне навчання
  • Закладам дошкільної та позашкільної освіти рекомендовано продовжувати роботу у звичному режимі в офлайн-форматі

На території області дотримання норм карантинних обмежень контролюють 58 бригад, до складу яких входять представники поліції та Держпродспоживслужби.