​У Києві заклали камінь на місці майбутнього пам’ятника Івану Франку

​У Києві заклали камінь на місці майбутнього пам’ятника Івану Франку

Сьогодні, 9 вересня, у столиці на розі вулиць Липської та Інститутської відбулася церемонія закладення каменю на місці, де буде споруджена скульптурна композиція генію української нації, великому сину України та Дрогобиччини – Іванові Франкові.

Встановлять композицію на місці декомунізованого пам’ятника Мануїльському.

Ідея створення повноформатної скульптурної композиції Іванові Франкові в Києві, як зазначають у Міжнародному фонді Івана Франка, належить його онуку Роландові Франку, який відійшов у засвіти 11 серпня 2021 року.

Участь у церемонії зокрема, взяли правнук Івана Франка Петро Галущак, міський голова Києва Віталій Кличко, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

«Франко належить не тільки своїй родині. Франко належить всій Україні, всім українцям. Невдовзі на цьому місці, у столиці, буде скульптурна композиція. Адже саме тут, у Києві, він одружився зі своєю дружиною. І я дуже задоволений, що маю можливість побачити закладення та освячення каменю і відчути, що тут увіковічать пам’ять Івана Франка», – сказав правнук Франка Петро Галущак.

Церемонію освячення провели архієпископ Вишгородський, намісник Михайлівського золотоверхого монастиря Православної церкви України Агапіт, Архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, Протоієрей, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин Ігор Шабан та Протоієрей Андрій Безушко.

На далі буде створено Оргкомітет та проведено усі необхідні процедури щодо встановлення скульптурної композиції.

Фото: Міжнародний фонд Івана Франка


17:31
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.