У Дрогобицькому нафтовому коледжі відкрили цифрову пам’ятку на честь Героя-випускника

У Дрогобицькому нафтовому коледжі відкрили цифрову пам’ятку на честь Героя-випускника

У Дрогобицькому фаховому коледжі нафти і газу відкрили першу в Україні цифрову пам’ятну дошку, присвячену загиблому випускнику у російсько-українській війні. Це Анатолій Греков родом з Луганщини, який впродовж 2016 — 2022 років навчався в цьому коледжі, а згодом став гранотометником 80 Окремої десантно-штурмової бригади.

Відкриття пам’ятної дошки відбулося у День Героїв, 23 травня, за участі батьків Анатолія, викладачів та студентів закладу. Участь у заході взяв заступник начальника Дрогобицької РВА Олег Пилипців.

Встановили пам’ятну дошку у холі навчального закладу. Як зазначив директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу Юрій Хомош, спеціально обрали місце, де щодня ходять студенти і будуть приходити різні люди, дорослі і молодь, для знайомства з навчальним закладом, і таким чином бачити юного українського Захисника.

Унікальність цієї дошки в тому, що окрім фото та напису, тут є QR-код, відсканувавши який можна переглянути відеосюжет про життя та службу Анатолія Грекова. Ініціаторкою такого дизайну стала молода дівчина Маріанна, у якої у жовтні 2022 року на війні також загинув брат.

Заступник начальника Дрогобицької РВА Олег Пилипців зазначив, що ми усі живемо у дуже складний час, втрачаємо рідних і друзів, але маємо завжди берегти пам'ять про них та продовжувати здійснювати їх мрію – будувати міцну українську державу. 

Батько Героя – Олексій Греков висловив слова подяки за те, що його сина пам’ятають.

«Мені досі не віриться, що сина вже немає. Він так часто і надовго їздив на військові навчання, що здається, що він от-от повернеться», — зазначив батько Героя.

Вчителька Анатолія розповіла, що загиблий Герой дуже хотів стати професійним військовим, тішився, коли у 18 років підписав контракт зі Збройними силами, і дуже пишався військовим беретом. Мріяв вступити в лави Сил Спеціальних Операцій. 

Анатолій Греков народився на Луганщині, коли у 2014 році росія напала на Україну, хлопець з сім’єю переїхав на Івано-Франківщину. Згодом вступив до Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу, а у 18 років підписав контракт зі Збройними силами. Загинув 21 травня 2022 року під Бахмутом Донецької області. Нагороджений державною нагородою – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:58