У березні українці, які покинули домівки через війну, отримуватимуть виплати за новим порядком

У березні українці, які покинули домівки через війну, отримуватимуть виплати за новим порядком
Зміни у порядку призначення виплат на проживання для ВПО відбудуться уже з 1 березня. Деяким категоріям виплати продовжать автоматично на 6 місяців. Але деяким внутрішньо переміщеним українцям, щоб отримати кошти, доведеться подати додаткове звернення.
 
Так, автоматично виплати продовжать отримувати:
 
  • пенсіонери, що мають пенсію меншу за 9 444 грн;
  • люди з інвалідністю I чи II групи;
  • діти з інвалідністю віком до 18 років;
  • діти з тяжкими захворюваннями;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи з-поміж дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 23 років;
  • батьки-вихователі та прийомні батьки.
Також на допомогу за заявою мають право:
 
  • малолітні діти, які прибули в громаду без супроводу законного представника;
  • вагітні жінки після 30-го тижня вагітності;
  • громадяни, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату.
Крім того, на основі заяви на пів року допомогу продовжать:
 
  • непрацюючим особам працездатного віку, які доглядають дитину до 14 років;
  • сім’ям, у яких виховується троє та більше неповнолітніх дітей.
Але у цьому випадку йдеться про території, де ведуться бойові дії та прифронтові території, а також про населені пункти, де немає можливості віддати дитину в дитячий садок, а заняття в школі відбуваються онлайн.
 
Також допомогу за заявою призначатимуть сім’ям, у складі яких є:
 
  • непрацююча працездатна особа, яка зареєструвалася у центрі зайнятості і є діти, які відвідують заклади освіти;
  • людина, яка доглядає особу з інвалідністю I групи, або дитину з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хвору дитину.
З усіма деталями, які впровадив Уряд, можна ознайомитися за посиланням.
Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
11:48