Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники радіо, телебачення та зв’язку

Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники радіо, телебачення та зв’язку

16 листопада в Україні щорічно відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Це професійне свято журналістів, режисерів, операторів, продюсерів та інших людей, які роблять важливу для країни роботу. Завдяки вашій професійності та оперативності в оселі кожного українця щодня відкрите інформаційне вікно у світ. 

У нашому регіоні працівники радіо, телебачення та зв’язку є одними із головних ланок комунікації влади та громади. Усі причетні до цієї сфери щоденно докладають максимальні зусилля та власні ресурси для того, аби інформаційна складова була якісним інструментом злагоджених комунікацій. Робота, пов’язана  із громадськістю, інформуванням, теле та радіо-платформ вимагають безперервного людського ресурсу та потенціалу, відтак у сфері комунікацій однозначно працюють справді ті, хто любить свою професію та впевнено знає як можна покращувати локальну комунікацію.

Дрогобицька районна державна адміністрація вітає зі святом  всіх, хто на варті інформаційної складової нашого регіону, міста та країни.

 

Сил та відваги усім вам. Вдалих ефірів та вдячних слухачів й глядачів.

З історії заснування свята Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку:

За часів Незалежної України, а саме у 1994 році Телерадіокомпанія запропонувала керівництву держави встановити 16 листопада як професійне свято для теле-, радіопрацівників. З того часу в Україні щорічно вітають тих, хто причетний до сфери комунікацій. Знаково, що саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо.

Якщо повернутись до історії винайдення радіо, то відомо, що український науковець Сергій Жидковський був одним з тих, хто вперше здійснив двосторонній аматорський радіозв’язок в Україні та в колишній Російській Імперії.

У березні 1912 року, працюючи наглядачем телеграфу на залізничній станції Жмеринка, почав свої досліди з проведення двосторонніх радіозв'язків на власноруч сконструйованій радіостанції іскрового телеграфу. Радіостанція мала потужність близько 50 ват і дозволяла проводити впевнений радіообмін в радіусі не менше двох верст.

Український науковець здійснював приймання метеобюлетенів з Ейфелевої вежі, проводив систематичні спостереження за впливом атмосфери на радіоприймання, проводив приймання на довгих хвилях передач радіостанцій Києва, Одеси, Берліна, Гамбурга, Парижа.

Відомо також, що розробку та застосування радіопристроїв здійснювали Нікола Тесла в Америці, Олівер Лодж, Гульєльмо Марконі в Європі, Джагадіш Ч.Бос в Бенгалії, Олександр Попов в Росії, Микола Пильчиков, Семен Айзенштейн, Сергій Жидковський в Україні.

Сьогодні в Україні у сфері радіо, телебачення та зв'язку України працюють понад 250 тисяч спеціалістів.

 

14:33
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.