Сьогодні стартував перший етап Тижня безпеки дорожнього руху

Сьогодні стартував перший етап Тижня безпеки дорожнього руху

Україна приєднується до 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який відбуватиметься упродовж 17- 23 травня.

Заходи проходитимуть із забезпеченням належних протиепідемічних застережень або у дистанційному форматі. План заходів.

Тиждень відкриває Друге Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., яке схвалене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/299 на 74-й сесії в серпні минулого року.

Тематика 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху пройде під гаслом #StreetsForLife#Love30 та буде присвячена обмеженню швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год в межах житлових та пішохідних зон у містах. Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про належну транспортну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху тощо.

З метою підтримки цілей Десятиліття та загальносвітової тематики Україна проводить традиційний всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху – І етап навесні з 17 по 23 травня 2021 року та ІІ етап восени – з 15 по 21 листопада 2021 року.

Під час І-го етапу планується проведення різноманітних заходів, серед яких: прес-конференція, онлайн-форум з безпеки дорожнього руху, тематичні семінари-практикуми, єдиний національний онлайн-урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах, старт всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт серед дітей та молоді «Безпечна країна», загальнонаціональна благодійна акція зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя» та інші.

Загальний План заходів Тижня безпеки дорожнього руху 17-23 травня 2021 р. (І етап) — за посиланням.

Усі заходи на території України відбуватимуться із забезпеченням належних протиепідемічних застережень або у дистанційному форматі.

Нагадаємо, що Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху щорічно проходить за підтримки Уряду України, із залученням профільних державних відомств та структур, громадськості та ЗМІ.

Із заходами можна ознайомитись тут.

Онлайн-трансляція на можна переглянути сайті та на YouTube каналі Укрінформу.

Довідково:

Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.

Показники смертності в нашій країні в 3-4 рази вищі, ніж в європейських країнах. Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. У 2020 році на українських дорогах сталося: 168 107 дтп, з них: 26 140 дтп — з постраждалими; 3541 особа — загинула (1198 — пішоходів); 31 974 людини — отримали травми (пішоходів — 6959).Також в 2020 році сталося 4 432 дтп за участю дітей, у яких 168 дітей загинуло та 3957 травмовано. У 1 кварталі 2021 року, за офіційними даними поліції, в Україні сталося 42 689 ДТП, що на 18% більше, ніж у січні-березні 2020 р.

Основні причини ДТП із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
17:16
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.