Особливості подання та заповнення декларації про майновий стан та доходи

Особливості подання та заповнення декларації про майновий стан та доходи

У Дрогобицькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформують: з 1 січня 2022 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі — податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі — податок) i військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Крім того, з 01.01.2022 введена в дію нова форма податкової декларації, яка затверджена наказом МФУ від 17.12.2020 року №783 «Про внесення змін до наказу МФУ від 02.10.2015 року № 859» (далі — Наказ № 783), що передбачає об’єднання звітності з податку та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), а також порядок декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії (далі — КІК). В зв’язку з цим форма податкової декларації доповнена новими додатками ЄCB 1, ЄCB 2 та ЄCB 3 — для платників єдиного внеску та додатком KIK — для платників, у яких виникає обов’язок декларувати прибутки KIK відповідно до пункту 170.13 Податкового кодексу України.

Разом з тим, відповідно до законодавчо встановлених особливостей застосування положень про оподаткування пpибyткy КІК протягом перехідного періоду,  першим звітним (податковим) роком для звіту про KIK є 2022 рік. Отже, за звітний 2021 рік фізичні особи — платники податку додаток до податкової декларації KIK не заповнюють та не подають.

 

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
17:52
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.