Онлайн-реєстр підприємств-забруднювачів: схвалили законопроєкт щодо онлайн-системи даних викидів та перенесення забруднювачів

Онлайн-реєстр підприємств-забруднювачів: схвалили законопроєкт щодо онлайн-системи даних викидів та перенесення забруднювачів

Верховна Рада України схвалила законопроєкт «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів».Над його розробкою працювало Міндовкілля спільно з експертами європейського проєкту APENA 2.

За словами Руслана Стрільця, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України для прийняття необхідного законодавства знадобилося 6 років, і попри війну Україна продовжує виконувати свої зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС та для максимального доступу громадськості до екологічної інформації та участі в прийнятті рішень.

Реєстр стане єдиною державною онлайн-системою даних про викиди та перенесення забруднюючих речовин. На цифровій мапі відображатимуть всі підприємства-забруднювачі та інформацію про них. 

Крім того, національний реєстр інтегрують з відповідним Європейським реєстром – зазначають на офіційній вебсторінці Міндовкілля.

Державі національний РВПЗ дозволить:

 

  • відстежувати викиди та перенесення забруднювачів у часі та просторі;
  • аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні та ліквідації потенційно шкідливих викидів;
  • приймати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.
  •  Громадськість:
  •  
  • отримає вільний та зручний доступ до екологічної інформації;
  • братиме участь у формуванні державної екологічної політики у сфері реєстрації викидів.
Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
09:50
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.