Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – легалізація доходів громадян

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – легалізація доходів громадян

Дрогобицька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 01 вересня 2021 року розпочалося одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів, які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Впродовж року українці матимуть змогу подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі – декларація) із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки й збори до 01 січня 2021 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть:

— фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;

— фізичні особи, які не є резидентами, але які були резидентами на дату отримання об’єктів декларування чи на дату отримання доходів, за рахунок яких були отримані об’єкти декларування.

Форма декларації доступна для завантаження на сайті податкової служби. Вона містить загальні відомості про платника збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – збір), валютні цінності, об’єкти нерухомості та земельні ділянки, транспортні засоби та інше рухоме майно, паї та частки у майні юридичних осіб, корпоративні права та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, якими декларант володіє.

У такій декларації не потрібно зазначати інформацію про джерела походження задекларованих активів. У кінці форми декларант має вказати загальну суму задекларованих активів та загальну суму збору, сплаченого з них.

Збір розраховується декларантом самостійно – з вартості належних йому активів з урахуванням ставок збору, що визначені підрозділом 94 «Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Так, з задекларованих активів громадянину доведеться сплатити збір:

— 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що містяться (зареєстровані) в нашій країні;

— 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що містяться за кордоном;

— 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативний варіант можна обрати ставку 3 %, 6 % та 11,5 % відповідно зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Збір необхідно сплатити протягом 30 календарних днів від моменту подання декларації. Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Акцентуємо: у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються державні гарантії та звільнення від відповідальності. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбувається шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до ДПС через приватну частину е-кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація» і тільки в електронному вигляді.

Нагадаємо, що Закон України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» набрав чинності 21.07.2021.

«Податкова амністія» дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, легалізувати свої справжні статки та доходи шляхом декларування активів. Наголошуємо, що добровільно задекларувати свої активи можна з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року, тобто, протягом одного року.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
11:42
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.