Надати пільги чи звільнити від орендної плати: як громади Львівщини підтримують бізнес у воєнний час

Надати пільги чи звільнити від орендної плати: як громади Львівщини підтримують бізнес у воєнний час

Повномасштабна війна росії проти України вплинула на можливість бізнесу реалізовувати продукцію та надавати послуги, спричинила серйозні випробування для економіки громад та їх мешканців. Щоб не допустити припинення економічної активності суб'єктів господарювання, органи місцевого самоврядування області прийняли низку важливих рішень щодо надання пільг чи звільнення від орендної плати окремих категорій орендарів.

Зокрема, Бориславська, Буська, Великомостівська, Жовківська та Новороздільська громади звільнили від орендної плати за користуванням комунальним майном орендарів приміщень закладів освіти, що використовують їх для розміщення їдалень до закінчення терміну дії воєнного стану.

Дрогобицька, Золочівська, Кам’янка-Бузька, Мостиська, Новояворівська, Новояричівська, Перемишлянська та Щирецька громади звільнили від орендної плати орендарів, які звернулися з відповідними зверненнями до міської ради, діяльність яких припинена або частково припинена і у зв’язку з цим не можуть використовувати майно за цільовим призначенням.

Городоцька громада:

— надали знижки у розмірі 50% орендної плати для орендарів комунального майна, яке використовується для розміщення підприємств, цехів, виробничих майстерень, спортивно-розважальних комплексів, закладів громадського харчування, торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами з 01.06.2022 до завершення дії воєнного стану;

— встановили пільгову орендну ставку у розмірі 1 грн за 1 кв м упродовж перших шести місяців оренди для орендарів, які беруть участь в аукціонах з метою переміщення виробничих підприємств та комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я, розміщених на території, на якій ведуться (велися) бойові дії.

Червоноградська громада:

— звільнили від орендної плати орендарів, які використовують майно, розміщене у закладах культури і освіти, якщо об’єкт оренди було передано в оренду на погодинній основі на період воєнного стану, але у будь-якому разі не довше ніж до 30 вересня 2022р.

— надали знижки у розмірі 70 % розміру орендної плати орендарям за договорами оренди комунального майна, чинними станом на 24 лютого 2022р або укладеними після цієї дати за результатами аукціонів на період воєнного стану.

Львівська громада:

До 31.05.2022 були надані пільги зі сплати орендної плати орендарям за комунальне майно, яке використовується за певним цільовим призначенням.

Скоригували ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сторону зменшення для фізичних та юридичних осіб, зокрема виробників всіх галузей промисловості та іншим.

У період воєнного стану підприємцям Львівської громади пропонують підтримку на розвиток бізнесу: ваучери на релокацію у розмірі до 100 тис грн, компенсаційні ваучери — до 300 тис грн та інвестиційні – до 500 тис грн.

Нагадуємо, що згідно з постановою від 27.05.2022 №634 на всій території України звільняються від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
10:01
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.