Майже 13 тисяч випадків захворювання на ГРВІ зафіксували на Львівщині минулого тижня

Інтенсивний показник захворюваності перевищив епідеміологічний поріг.

За 48-ий тиждень 2022 року (з 28 листопада по 04 грудня 2022 року) у Львівській області зареєстрували 12 903 випадки гострих респіраторних вірусних інфекцій (514,7 на 100 тисяч населення) проти 13 033 випадків 47-го тижня (519,9 на 100 тисяч населення). 48,8% хворих – діти (6297 осіб).

Інтенсивний показник захворюваності 514,7 на 100 000 населення перевищує на 18,6 % епідемічний поріг (434,07).

«З початку епідсезону при лабораторному досліджені зразків матеріалу від хворих із підозрою на грип та ГРВІ (у тому числі коронавірус) визначено циркуляцію вірусів грипу у 646 випадках, у т.ч. вірусів грипу А – 643, вірусів грипу В – 3, а також виявлено риновіруси, аденовіруси, RS-віруси, метапневовіруси, віруси парагрипу.

Згідно зі звітами закладів охорони здоров`я, вакцинували проти грипу в Львівській області 2177 осіб, у т.ч. з групи ризику – 1544, медиків – 1256», — повідомила Наталія Іванченко, гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з епідеміології та вакцинопрофілактики.

«Бережіть себе і рідних. Вакцинуйтесь. Одягайтесь, щоб забезпечити температуру комфорту (не жарко і не холодно), дотримуйтесь правил «кашльового етикету», захворіли — не наражайте на небезпеку колег та знайомих. У разі необхідності вийти за межі квартири — одягніть маску. Прислухайтесь до порад лікарів. Ми працюємо, щоб Ви були здоровими!», — наголосила Наталія Іванченко.

Нагадаємо, вакцину від грипу можна придбати в аптеках. Для запису на вакцинацію від коронавірусу необхідно звернутися до сімейного лікаря.