Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірландія в Україні

Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірландія в Україні

Cьогодні, 19 жовтня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірландія в Україні Терезою Хілі.

Очільник області подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Ірландії за візит і підкреслив, що Львівщина має високий потенціал для економічного розвитку.

“Львів можна назвати столицею ІТ – індустрії, щорічно близько 5 тисяч студентів закінчують виші і йдуть працювати у цю галузь. Станом на сьогодні в ІТ індустрії зайнято близько 20 тисяч працівників, 90% з яких надають аутсорсингові послуги.  Розвивається також харчова і переробна промисловість, ірландські компанії задіяні в агропромисловому комплексі. Ми зацікавлені, щоб вони тут не лише вирощували культури, але й займались переробкою.  Ми також в Україні є центром електроніки та електровиробницва. І тут вартує віддати належне НУ “Львівська політехніка”, яка виховує фахівців у цьому напрямі. Ми відкриті до співпраці і зі своєї сторонни готові створити умови, щоб ірландські інвестори відчували себе тут комфортно”,   – зазначив Максим Козицький, розповідають у Львівській ОДА.

Тереза Хілі зазначила, що це її перший візит на Львівщину і вона сподівається на подальшу співпрацю між країнами.  Також  гостя запевнила у територіальній підтримці України у боротьбі з російським агресором.

“Ірландія дуже сильно відстоює те, що стосується підтримки України на політичному рівні. Особливо щодо незаконної анексії Російською Федерацією Криму, то Ірландія чітко засуджувала усі акти,  пов’язані з цим процесом і висловлювала підтримку вашій державі. Перебуваючи на Львівщині, я відвідала Личаківський цвинтар, де побачила могили молодих людей, які полягли за Україну, це дуже сумно. Тому я щоразу під час інших візитів буду присвячувати цій темі все більше уваги”, — наголосила пані Посол.

У межах зустрічі сторони обговорили співпрацю у економічній та туристичній сферах.  Максим Козицький підкреслив, що Львівщина займає друге місце в Україні за кількістю туристів.  У рік область відвідує три мільйони туристів.

Зокрема, керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака, розповіла, що, окрім традицій, архітектури та кухні, мандрівників приваблює  активний туризм.  

 “У нас є п’ять  національних парків, які мають розвинену мережу маркованих шляхів, вони є безпечні та корисні для здоров’я. Щодо сільської місцевості, в області працює двадцять фермерських господарств, які відкриті для туристів. Тобто гості мають можливість продегустувати продукцію, долучитись до екскурсії, побачити як працюють фермери. Окремо акцентую на медичному та оздоровчому  туризмі. Це і клініки, які допомагають у різних напрямах медицини, а також реабілітація у курортних містах – Трускавець, Моршин, Східниця. І власне, ми зацікавлені в обміні контактами з туроператорами для подальшої співпраці”,- наголосила Наталя Табака.

Керівник департаменту економічної політики Степан Куйбіда презентував делегації інвестиційний паспорт області та каталог експортера.

За підсумками зустрічі присутні домовились детальніше ознайомити делегацію із компаніями, які працюють в області для подальшого обміну контактами та досвідом.

Також Тереза Хілі відзначила, що на Львівщині успішно працють вищі навчальні заклади, як УКУ, Франковий університет, НУ “Львівська політехніка”   і вона зацікавлена у взаємній співпраці між вишами.

14:06
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.