Культурна дипломатія: 35 аудіогідів української мовою у 25 країнах світу

Культурна дипломатія: 35 аудіогідів української мовою у 25 країнах світу

У межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської запущено вже 35 аудіогідів українською мовою у культурних осередках світу. Проект стартував у 2020 році.

Аудіоекскурсії українською проводяться в Колізеї (Італія), Версалі (Франція), галереї Альбертіна (Австрія). Лише за останній місяць україномовні аудіогіди запрацювали, зокрема, у Музеї природознавства в Берліні, середньовічному монастирському комплексі Вардзіа в Грузії, Меморіальному центрі Кігалі в Руанді тощо.

Ниніаудіогідиукраїнськоюдоступнівмузеяхіпамятках25 країн: Італії, Франції, Австрії, Данії, Литви, Латвії, Вірменії, Німеччини, ВеликоїБританії, Швеції, Туреччини, Болгарії, Чорногорії, Греції, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, КиргизькоїРеспубліки, Грузії, США, Кенії, РеспублікиПівнічнаМакедонія, Іспанії, Чехії, Руанди.

Олена Зеленська висловила подяку МЗС та українським посольствам у цих країнах за співпрацю в реалізації проекту. Перша леді також повідомила, що проект триває, і наступного року з’явиться щонайменше 20 україномовних екскурсій у різних країнах світу. Вона також закликала вітчизняних туристів запитувати аудіогіди рідною мовою у провідних музеях: «Світ має відчути, що українцям потрібна українська. Так кожен із нас стає амбасадором нашої культури у світі».

Також дружина Президента анонсувала ще один проект культурної дипломатії – поширення української літератури. Якісні переклади творів за підтримки Українського інституту книги, МЗС та українських посольств мають з’явитися на полицях музеїв і крамниць, у навчальних закладах різних країн.

12:36
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.