Розглянуто зміни до конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти в регіонах

Розглянуто зміни до конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти в регіонах

13 січня у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбулась зустріч Ради директорів.

Головною, наскрізною темою зібрання стало обговорення Конкурсів на посаду директорів шкіл, мережі закладів та профільної школи. У засіданні взяв участь голова Львівської ОДА Максим Козицький.

В межах спільного обговорення всі учасники ознайомили голову ОДА зі своїми ідеями щодо внесення змін в Типове положення про конкурс на заміщення вакантних посад керівників ЗЗСО, розповіли про процес формування профільних ліцеїв та мали змогу подискутувати із очільником області щодо різних тем освітньої галузі.

Максим Козицький наголосив на тому, що Рада директорів – важливий орієнтир у розвитку освіти в області. За словами очільника, спільне напрацювання та бачення змін розвитку стане головним фактором для формування у пропозиції, аби запропонувати їх на рогляд міністерства, народних обранців та інших відповідальних осіб.

Йшлось також і про важливість врахування під час формування мережі особливостей кожного району та громади, які різняться за своїми фінансовими можливостями, територією та ресурсами. Розглядаючи питання щодо змін в проведення конкурсів на посаду директора школи, учасники зустрічі у групах попрацювали над створенням Типового положення.

Директор департаменту освіти і науки Олег Паска міркував та наголосив на тому, що конкурсна комісія мала би на паритетних засадах складатись із місцевих представників та представників регіону, серед яких можуть бути фахівці департаменту чи організацій.

Під час спільної зустрічі директори та усі учасники мали змогу обмінятись думками у різних питаннях, серед яких підвищення прозорості у конкурсах, запровадження ЗНО після 9-го класу, шляхи зарахування дітей до профільних ліцеїв, залучення фахових кадрів до викладання у майбутніх ліцеях та мотивацію випускників повертатись у свої громади після закінчення навчання. Директорів під час зустрічі також ознайомили із змінами у нормативно-правовій базі щодо інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти. Йшлося, зокрема, про доплату керівникам за наявність інклюзивних класів,  співпрацю з Інклюзивно-ресурсними центрами, положення про команду супроводу тощо.

 

 

13:53
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.