Інклюзія в культурі: співпраця влади та громади

Інклюзія в культурі: співпраця влади та громади

Інклюзія в сучасній культурі — важливий сегмент розвитку нашого суспільства, оскільки чітко показує рівень цивілізованості та розвиненості нації. Інклюзивне мистецтво передусім популяризує знищення наявних бар’єрів між представниками найрізноманітніших соціальних, культурних, етнічних, релігійних і будь-яких інших груп. Розуміння впровадження інклюзивного мистецтва  на рівні державних структур — ще один крок до взаємної співпраці влади та громадського сектору.

Цієї суботи, 13 вересня, у Дрогобичі відбулось навчання про інклюзивне мистецтво та інструменти створення інклюзії у мистецькому середовищі для предствників креативного сектору Дрогобицького району. До навчання приєднались працівники та працівниці відділу культури Дрогобицької районної державної адміністрації, показавши свою відкритість до впровадження нових та важливих інструментів впливу, а отже й змін.

Анастасія Войтюк – тренерка, музикантка, культурна менеджерка, керівниця організації «Непротоптана стежина» під час одноденного тренінгу, багато міркувала про  основні принципи включення людей з інвалідністю у мистецьку роботу колективу/проєкту, моделі і стилі поведінки для побудови рівних прав та можливостей для людей з інвалідністю, поради та методи щодо якісної та цікавої роботи з інклюзивною групою, а також залучення владних структур та інституцій до спільної роботи у сфері інклюзивного мистецтва. Дослідниця теми інклюзії акцентувала на вагомості співпраці громади, влади та незалежних культурних інституцій, оскільки така модель взаємної колаборації зможе суттєво підсилити формування успішного культурного продукту  із залученням інклюзивних  аспектів.

Степан Кулиняк – голова Дрогобицької районної державної адміністрації також долучився до навчань, наголосивши на важливості формування нової стратегії культурного сектору регіону із включенням інклюзивності.

«За даними Міністерства соціальної політики, в Україні – 2,6 млн людей з інвалідністю. Це 6% усього населення. І це насправді чимала частина наших земляків, які мають право жити і отримувати від цього світу все те ж, що і здорові люди. Так, вони трошки інші, але одночасно такі самі як і ми: з тими самими бажаннями і земними радощами.
 
Тому маємо будувати інклюзивне суспільство, бо це про доступність і рівність між усіма. І будувати його на стосунках партнерських, а не повинності», — зазначив Степан Кулиняк.
 
Організаторами навчання з інклюзивного мистецтва стала львівська громадська організація «Непротоптана стежина», дрогобицька мистецька громадська організація «Дро.Арт» спільно із Дрогобицькою районною державною адміністрацією.
 

 

 
Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
20:42
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.