Безповоротні гранти на створення теплиць і садів: Уряд затвердив програми

Безповоротні гранти на створення теплиць і садів: Уряд затвердив програми

Уряд затвердив програми безповоротних грантів для аграріїв у межах нового проєкту «єРобота». Програми стосуються створення садів і теплиць. Відповідне рішення ухвалено під час засідання Уряду 21 червня 2022 року.

Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в Уряді орієнтовно очікують 3 тисячі грантів на рік, а загальний бюджет програми складе 7 млрд грн. 

Для кого?

Учасниками програми зможуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років.

Глава Уряду підкреслив, що кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Як повідомив Прем’єр-міністр, для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

Створення нових тепличних комплексів для вирощування овочів і фруктів сприятиме збільшенню експорту країни та насиченню українського ринку якісними продуктами. Держава також виділить загалом 4 млрд грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства.

За словами Прем’єр-міністра, мова йде про часткову компенсацію вартості садів. Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це близько 70% від середньої вартості висадки. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

Деталі на порталі Дія: Державні послуги онлайн

Грант на сад: https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad

Грант на теплицю: https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu

Під час засідання Уряд затвердив ще одну програму для підтримки створення нового бізнесу в межах великого проєкту грантової безповоротної підтримки «єРобота». Загалом на грантові програми держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу також нададуть іноземні партнери.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
12:07
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.