Церкви Московського патріархату на Дрогобиччині: Керівництво району та Владика СДЄ ПЦУ обговорили питання їх функціонування

Церкви Московського патріархату на Дрогобиччині: Керівництво району та Владика СДЄ ПЦУ обговорили питання їх функціонування

У понеділок, 20 червня, Владика Яків (Макарчук), керуючий Дрогобицькою-Самбірською єпархією Православної церкви України, відзначає свій ювілей.

З цієї нагоди начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк спільно з головами, заступниками голів територіальних громад, головою районної ради Андрієм Шевкеничем та військовим комісаром привітали Преосвященного Владику з 70-річчям.

«Нехай Господь кріпить та благословляє Вас, Владико, дарує здоров’я, сили та Свої безмірні ласки!» — зазначив Степан Кулиняк.

Принагідно керівництво району та керуючий Дрогобицькою-Самбірською єпархією Православної церкви України обговорили питання функціонування церков Московського патріархату на території Дрогобицького району. 

До початку війни у районі налічувалося 8 парафій Московського патріархату. Потім через повномасштабну російську агресію парафія у Дрогобичі заявила про перехід до Православної Церкви України. Однак решту — продовжують функціонувати і їх прихожани не мають наміру полишати вірування, де моляться за збройні сили росії та підтримують російську навалу.

Територіальні громади вивчили юридичне підґрунтя їх функціонування. Однак, тут не все так просто з юридичної точки зору: на кожній парафії наявні дійсні дозволи на земельну ділянку та самі будівлі. Тож використати практику Дрогобича, де церква не мала права власності на земельну ділянку чи будівлю — не вийде.

«Однак, ми всі одноголосно переконані — ЦЕРКВІ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ — НЕ БУТИ. 

Ми спільно напрацюємо шляхи як це реалізувати. Але основне те, що церкви не існує без прихожан. Якщо люди самі усвідомлять чим займається та що провідує церква московського патріархату і захочуть з неї вийти, то проблема зникне сама собою. Вибір завжди за людиною!» — зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Нагадаємо, нещодавно священики УПЦ МП, яких відсторонили від проведення богослужінь у Дрогобичі, а церкву на вимогу парафіян перевели в ПЦУ, винесли з церкви все цінне майно. Звідти забрали образи з іконостасу, церковні атрибути і навіть демонтували хрести та дзвони.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
17:39
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.