Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Про декларування доходів на “гарячій лінії”

Про декларування доходів на “гарячій лінії”

Автор: admin1 от 17-03-2016, 14:04
 (голосів: 0)

Про декларування доходів на “гарячій лінії”В Дрогобицькій ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. На запитання платників податків відповідав начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Дрогобицької ОДПІ Богдан Михайлович Жовнірчик.

Чи необхідно подати декларацію та заплатити податок з доходу, отриманого за надані репетиторські послуги по вивченню англійської мови?

Платники податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу і подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 Податкового кодексу України).

Таким чином, суму доходів, отриману за надані послуги по вивченню англійської мови, потрібно включити до річної декларації, яку слід подати до 30 квітня, та нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15 %.   

В минулому році продано акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується отриманий дохід податком на доходи фізичних осіб?

Якщо акції були одержані в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, такий дохід не включається до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу. У разі придбання акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме, за договорами дарування, угодами купівлі – продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.

Чи можна включити до складу податкової знижки вартість навчання в аспірантурі?

Згідно з пп. 166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України до переліку витрат, які платник податку має право включити до податкової знижки належить оплата, здійснена на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Оскільки навчання в аспірантурі не належить до вищої освіти, то плату за навчання в ній не може бути включено до складу податкової знижки платника податку.

Чи має право студент на податкову знижку за навчання і в якій сумі, якщо навчався одночасно у двох вузах?

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Загальна сума витрат на навчання не може перевищувати 1710 грн. за кожний повний або неповний місяць навчання. Тому, громадянин, який навчається в декількох навчальних закладах України, має право скористатися податковою знижкою на навчання, по всіх навчальних закладах тільки у вказаних межах, тобто за 2015 рік – 1710 гривень. Але, якщо один навчальний заклад знаходиться за кордоном, права на податкову знижку в частині коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти немає.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua