Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » На “гарячій лінії” - заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Олег Демко

На “гарячій лінії” - заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Олег Демко

Автор: admin1 от 11-02-2016, 11:57
 (голосів: 0)

На “гарячій лінії” - заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Олег ДемкоВ Дрогобицькій ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. На запитання платників податків відповідав заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Олег Миколайович Демко.

 Чи включаються до доходу фізичної особи – підприємця, платника єдиного податку суми коштів, що помилково зараховані на його розрахунковий рахунок та повернуті протягом звітного періоду або наступних періодів?

У разі, якщо повернення помилково зарахованих коштів на розрахунковий рахунок відбулося в наступному звітному періоді, то така фізична особа – підприємець – платник єдиного податку повинна врахувати їх у складі доходу. При цьому, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку повинна врахувати їх у складі доходу. При цьому, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснити перерахунок доходу у звітному періоді в якому відбулось їх повернення, лише за умови наявності документів підтверджуючих помилкове зарахування коштів, зокрема, письмового пояснення установи банку або іншого суб’єкта господарювання про помилкове зарахування коштів.

Чи можна у 2016 році подати декларацію про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році для отримання податкової знижки?

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Який розмір мінімальної заробітної плати у 2016 році?

У прийнятому Верховною Радою Законі про Держбюджет на 2016 рік (від 25.12.2015 р. № 928-VIII) передбачене поетапне підвищення соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна зарплата дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних осіб і становитиме:

у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня - 8,29 гривні, з 1 травня - 8,69 гривні, з 1 грудня - 9,29 гривні.

Скажіть будь-ласка в який термін потрібно задекларувати доходи за минулий рік?

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI, згідно із положеннями якого річні податкові декларації про майновий стан та доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подаються до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 Кодексу). При цьому для використання платниками податку права на податкову знижку декларацію можна подати впродовж року.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua