Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Отримані фіскальні чеки - гарантія наповнення місцевих бюджетів

Отримані фіскальні чеки - гарантія наповнення місцевих бюджетів

Автор: admin1 от 25-05-2015, 11:25
 (голосів: 0)

Отримані фіскальні чеки - гарантія наповнення місцевих бюджетівОднією з важливих змін до Бюджетного та Податкового кодексів, спрямованих на підвищення фінансової спроможності місцевих рад, стало впровадження 5% акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів.Акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів /продукції/, визначених Податковим кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, тобто підприємства та приватні підприємці, які реалізують безпосередньо громадянам пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.

Купуючи такі товари, особливу увагу треба звертати на правильність відображення у розрахункових документах акцизного податку, який повинен позначатися у фіскальному чеку як окрема податкова група.

Фіскальний касовий чек на товари, послуги (касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари чи надані послуги. Касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити:

назву господарської одиниці;

адресу господарської одиниці;

для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України "Про податок на додану вартість"; перед номером друкуються великі літери "ПН";

для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД";

якщо кількість придбаного товару /отриманої послуги/ не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару /отриманої послуги/;

вартість одиниці виміру товару /послуги/;

найменування товару /послуги/;

літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару /послуги/;

позначення форми оплати /готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо/ та суму коштів за даною формою оплати;

загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО";

для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ";

порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції;

фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН";

напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника.

Для забезпечення обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами після інформації щодо ПДВ окремим рядком позначається напис: акцизний збір, розмір ставки  акцизного податку  у відсотках, загальна сума акцизного податку.Особи, які не є платниками ПДВ чи акцизного податку, рядки щодо суми цих податків не програмують.

Важливо отримувати чек разом з купленим товаром, адже обов’язком суб’єктів господарювання є проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. 

Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, щомісячно сплачують акцизний податок до міського чи сільських бюджетів за місцем розташування пункту продажу таких товарів. Отримуючи фіскальні чеки, ми таким чином стаємо важливою ланкою економічного кругообігу, адже це означає, що сплачені нами податки, які закладені у вартості купленої продукції, не залишаться у кишенях власників, а будуть перераховані до бюджету. А за бюджетні коштиутримується освітата медицина, забезпечуються соціальні та пенсійні виплати,фінансується будівництво та ремонт дорігтощо.

Акцизний податок набирає все більшої ваги в наповненні місцевих бюджетів. Впродовж чотирьох місяців сплачено майже 5,3 млн. грн. податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, в т.ч. у квітні - 1,9 млн. гривень, що становить більше 10%   загального фонду місцевого бюджету.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua