Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицьке управління ГУ ДПС » Про податкову знижку та податковий компроміс запитували на “гарячій лінії”

Про податкову знижку та податковий компроміс запитували на “гарячій лінії”

Автор: admin1 от 30-03-2015, 10:27
 (голосів: 0)

Про податкову знижку та  податковий компроміс запитували на “гарячій лінії”На запитання платників податків під час проведення чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Олександр Володимирович Жильцов.

Чи має право студент на податкову знижку за навчання і в якій сумі, якщо навчався одночасно у двох вузах (у тому числі за кордоном)?

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Загальна сума витрат на навчання не може перевищувати 1710 грн. за кожний повний або неповний місяць навчання. Тому, громадянин, який навчається в декількох навчальних закладах України, має право скористатися податковою знижкою на навчання, по всіх навчальних закладах тільки у вказаних межах, тобто за 2014 рік – 1710 гривень. Але, якщо один навчальний заклад знаходиться за кордоном, права на податкову знижку в частині коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти немає.

Чи необхідно подати декларацію та заплатити податок з доходу, отриманого за надані репетиторські послуги по вивченню англійської мови?

Платники податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобовязаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу і подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 Податкового кодексу України).

Таким чином, суму доходів, отриману за надані послуги по вивченню англійської мови, потрібно включити до річної декларації, яку слід подати до 30 квітня, та нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15 %.

Чи оподатковується військовим збором дохід у вигляді успадкованого майна?

Згідно із змінами до Податкового кодексу з січня розширено базу оподаткування військовим збором - об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV Кодексу (пп. 164.2.10 п.164. 2 ст.164 Кодексу).

Отже, дохід фізичної особи – резидента у вигляді спадщини (дарунку) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню, з урахуванням норм ст. 174 Кодексу, військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. Поряд з цим, 13 березня набрали чинності законодавчі норми, згідно з якими звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що оподатковуються за нульовою ставкою податком на доходи фізичних осіб.

Які платники податків можуть скористатися процедурою податкового компромісу?

Згідно з п.1 підр.9 прим.2 XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 –VI зі змінами та доповненнями податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та їх посадових осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.02.14 з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України. Ці норми розповсюджуються виключно на факти завищення податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення витрат при обчисленні податку на прибуток.

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу має право до 16 квітня подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість та заяву, в якій зазначається інформація щодо мотивів подання уточнюючого розрахунку.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua