Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Під час “гарячої лінії” запитували про декларування доходів

Під час “гарячої лінії” запитували про декларування доходів

Автор: admin2 от 19-03-2015, 17:14
 (голосів: 0)

На запитання платників податків під час проведення чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Дрогобицької ОДПІ Богдан Жовнірчик.

В минулому році продано акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується отриманий дохід податком на доходи фізичних осіб?

Якщо акції були одержані в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, такий дохід не включається до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу. У разі придбання акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме, за договорами дарування, угодами купівлі – продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.

Чи необхідно подавати річну декларацію, якщо у минулому році я офіційно працював на двох підприємствах і заробітну плату виплачували обидва роботодавці?

Обов’язкове подання річної декларації передбачено для громадян, які у минулому році отримували доходи у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами від двох або більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищила 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року – у 2014 році 146160 грн.

Тобто якщо загальна сума доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами, отриманих від декількох податкових агентів у 2014 році перевищує 146160 грн., громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію, якщо не перевищує – декларація не подається.

Чи можна включити до складу податкової знижки вартість навчання в аспірантурі?

Згідно з пп. 166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України до переліку витрат, які платник податку має право включити до податкової знижки належить оплата, здійснена на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Оскільки навчання в аспірантурі не належить до вищої освіти, то плату за навчання в ній не може бути включено до складу податкової знижки платника податку.

В якому порядку декларується та оподатковується дохід, якщо у спадщину від матері отримано будинок за межами країни?

Якщо джерело виплат будь – яких оподатковуваних доходів є іноземними, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу працівника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації за підсумками 2014 року – до 1 травня 2015 року.

Податок обчислюється за ставкою 15 відсотків, якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник – ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.

Сплатити податкове зобов’язання необхідно до 1 серпня 2015 року.

Сектор комунікацій

Дрогобицької ОДПІ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua