Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицьке управління ГУ ДПС » На запитання “гарячої лінії” відповідав начальник податкової

На запитання “гарячої лінії” відповідав начальник податкової

Автор: admin2 от 1-12-2014, 09:58
 (голосів: 0)

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Ярославович Турчин.

За який період необхідно звітувати за новими формами податкової декларації з ПДВ та реєстру виданих та отриманих податкових накладних?

Відповідно до п.п.46.6 ст.46 Податкового кодексу нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності з періоду, наступного за тим, в якому відбулося їх оприлюднення. Наказ Мінфіну від 23.09.2014р. № 966, яким оновлено форму декларації з ПДВ та порядок її заповнення, опубліковано у листопаді.

Отже, за листопад та IV квартал 2014р. платники ПДВ мають звітувати за діючими формами (затвердженими наказом Міндоходів від 13.11.2013р. № 678).

Вперше звітувати за новою формою необхідно буде за грудень (для платників, у яких звітний період - місяць), або за І квартал 2014 року - для квартальних платників.

Чи нараховується військовий збір на компенсацію працівнику за невикористані щорічні відпустки під час звільнення його з роботи?

Відповідно до пп. 1.2 п. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI із змінами і доповненнями об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

При звільненні працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, про що зазначено у ст. 83 Кодексу законів про працю та ст.24 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96 – ВР “Про відпустки” із змінами та доповненнями.

Таким чином, компенсація, нарахована роботодавцем працівнику за невикористані щорічні відпустки, підлягає оподаткуванню військовим збором.

Як будуть відкриватись електронні рахунки платникам ПДВ?

Відкриття електронних рахунків платникам ПДВ буде проводитись відповідно до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14р. № 569.

Згідно з Порядком № 569 Держказначейство повинне до 25 грудня 2014 року відкрити електронні рахунки платникам ПДВ, що зареєстровані платниками такого податку згідно з поданим до 15 грудня 2014 року Державною фіскальною службою реєстром таких платників.

Рахунки відкриваються автоматично на безоплатній основі і виключно на підставі реєстру платників ПДВ.

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

Кому необхідно подавати повідомлення за формою № 20-ОПП та яка мета запровадження цієї форми?

Повідомлення за формою 20-ОПП повинні подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування. Основною метою запровадження форми № 20 – ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них обєкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються.

 

Інформаційно – комунікаційний сектор

Дрогобицької ОДПІ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua