Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицьке управління ГУ ДПС » Порядок оподаткування доходів від продажу рухомого майна

Порядок оподаткування доходів від продажу рухомого майна

Автор: admin1 от 11-04-2014, 09:00
 (голосів: 0)

Порядок оподаткування доходів від продажу рухомого майнаДохід, отриманий фізичною особою - громадянином України від продажу (обміну) протягом звітного року об’єкта рухомого майна  підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

Як виняток, дохід фізичної особи від продажу протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда не підлягає оподаткуванню.

У разі продажу (обміну) протягом звітного року двох і більше об’єктів рухомого майна, в тому числі у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда дохід оподатковується за ставкою 5%.

Якщо зазначені операції здійснюються фізичними особами - нерезидентами, податки обчислюються за ставкою 15% або 17%.

Для оподаткування дохід від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом.

Згідно із змінами, внесеними до пункту 173.1 Податкового кодексу України дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда фізична особа може самостійно визначати виходячи із ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. №403.

Відповідно до Порядку середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів буде визначатися щокварталу Міністерством економічного розвитку і торгівлі для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів, і буде оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Міністерства в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Тобто фізична особа перед продажем свого автомобіля, мотоцикла чи мопеда зможе безоплатно та безперешкодно зайти на офіційний веб-сайт Мінекономіки і дізнатися, яка визначена середньоринкова вартість для відповідних транспортних засобів, аналогічних тим, що він збирається продавати. Якщо його (та покупця) влаштовує така оцінка, вона зазначається в договорі купівлі-продажу.

Якщо ж людина вважає, що визначена (розміщена на офіційному веб-сайті Мінекономіки) ринкова ціна транспортних засобів, аналогічних тим, що він збирається продавати, не відповідає дійсності, він може звернутися до оцінщика та отримати документ про реальну оцінку його транспортного засобу.

Важливо! Якщо податок на доходи фізичних осіб від продажу рухомого майна сплачений до бюджету до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, то такий продавець не зобов’язаний подавати податкову декларацію про отримані доходи від таких операцій до органу Міндоходів.

Якщо податок не сплачено до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, то продавець зобов’язаний до 1 травня наступного року подати до податкового органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа вважається податковим агентом, яка відповідає за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб від такої операції.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна визначений статтею 173 Податкового кодексу України.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua