Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Дрогобицька ОДПІ » Припиняєте підприємницьку діяльність – зробіть необхідні кроки

Припиняєте підприємницьку діяльність – зробіть необхідні кроки

Автор: admin2 от 4-09-2019, 17:19
 (голосів: 1)

Припиняєте підприємницьку діяльність – зробіть необхідні кроки Відповідно до Цивільного кодексу України фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиного державного реєстру) запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до частини третьої статті 17 та частини другої статті 18 Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» усі діючі юридичні особи та фізичні особи - підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, відомості про яких не включені до ЄДР, подають державному реєстратору заяву для включення відомостей про них до ЄДР.

Тож, фізичні особи - підприємці, стосовно яких не проводилася державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи -  підприємця (у тому числі до створення ЄДР), не втратили статусу фізичної особи – підприємця.

А це означає, що така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску. Тобто, такій фізичній особі – підприємцю продовжує нараховуватися єдиний внесок та, відповідно, збільшується заборгованість з його сплати.  

Облікові дані фізичних осіб - підприємців, зокрема відомості про припинення підприємницької діяльності та/або зняття з обліку платника єдиного внеску, можуть бути змінені на підставі:

-  відомостей з Єдиного державного реєстру про включення до Єдиного державного реєстру та/або про припинення підприємницької діяльності;

- документа, що підтверджує державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця до 01.07.2004, виданого органом виконавчої влади, в якому проводилася державна реєстрація;

- документально підтвердженої інформації органів Пенсійного фонду про зняття з обліку платника єдиного внеску в органах Пенсійного фонду до 01.10.2013 року.

Отже, фізичним особам - підприємцям, які не завершили процедуру припинення і не знялися з обліку в територіальному органі Пенсійного фонду, необхідно звернутися до регіонального Центру надання адміністративних послуг для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Будьте уважні, бо не завершена процедура припинення підприємницької діяльності може обернутися багатотисячними фінансовими санкціями!

 

Дрогобицьке управління

ГУ ДФС у Львівській області

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua