Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Центр зайнятості » Про хід виконання заходів Програми зайнятості населення Дрогобицького району на 2013-2017 роки упродовж 1 півріччя 2017 року Дрогобицьким міськрайонним центром зайнятості

Про хід виконання заходів Програми зайнятості населення Дрогобицького району на 2013-2017 роки упродовж 1 півріччя 2017 року Дрогобицьким міськрайонним центром зайнятості

Автор: admin2 от 10-07-2017, 15:34
 (голосів: 0)

Чисельність мешканців району, котрі звернулися у Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості впродовж січня-червня 2017 року становила 1172 особи, що на 530 осіб менше ніж у відповідному періоді 2016 року.

Чисельність незайнятого населення з числа мешканців району, котрим надавалися соціальні послуги за звітний період становила 1332 особи, що на 307 осіб більше ніж у відповідному періоді 2016 року.

Станом на 01.07.2017 року клієнтами служби зайнятості залишається 234 осіб, у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 59 осіб менше. Статус безробітного на кінець звітного періоду мали 162 особи.

Станом на 01.07.2017р. залишилось актуальними 28 вакансії, на одне вільне робоче місце претендували 8 осіб з числа незайнятих громадян, котрі перебували на обліку. Мають попит професії сфери обслуговування – продавці, касири торгівельних залів, кухарі, офіціанти, бармени, легкої промисловості – швачки. Бажаними залишаються водії автотранспортних засобів категорії «Е».

В умовах збільшення кількості вільних робочих місць (вакантних посад) приділялась велика увага підвищенню рівня якості обслуговування тимчасово незайнятих громадян, забезпеченню результативності активних заходів політики зайнятості.

Для надання соціальних послуг службою зайнятості здійснені такі заходи:

-за сприянням служби зайнятості упродовж січня-червня 2017 року працевлаштовано 970 осіб, що на 353 особи більше ніж у відповідному періоді торік. Завдання Програми зайнятості виконано на 80,8%.

Упродовж звітного періоду проходили профнавчання 226 осіб, що на 59 осіб більше ніж у відповідному періоді торік. (Завдання Програми зайнятості виконано на 77,9%). Професійне навчання безробітних першочергово здійснювалось на замовлення працедавців. Окрім цього організовувалося підвищення кваліфікації безробітних, в т.ч. шляхом стажування на робочому місці.

До виконання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру було залучено 56 осіб, що на 117 осіб менше ніж торік (завдання Програми виконано на 53,3%,) Фінансування цих робіт здійснювалося за рахунок коштів роботодавців та на паритетних засадах Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості та сільські ради району

Для розв’язання проблем зайнятості населення, передусім безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості провадиться роз’яснювальна робота у започаткуванні власної справи, зокрема шляхом отримання одноразової виплати допомоги з безробіття. Упродовж 1 півріччя 2017 року 10 осіб з числа безробітних отримали кошти для започаткування власної справи.

Служба зайнятості у світлі сьогоднішньої фінансово-економічної ситуації впродовж останніх місяців цього року ретельно стежить за змінами, які відбуваються на ринку праці Дрогобиччини провадить розгорнуту інформаційно-роз’яснювальну роботу з працедавцями, щоденні зустрічі з ринкоутворюючими роботодавцями та основними платниками внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, з метою досконалого володіння ситуацією та вжиття заходів на випередження у випадку розвитку кризових явищ. Інформація про зміни, які відбуваються на ринку праці з огляду на цю ситуацію постійно публікується в засобах масової інформації.

Упродовж січня-червня 2017 року для працедавців проведено 16 семінари, 8 міні та 1 ярмарка вакансій, 1 День відкритих дверей на виробництві, 2 ярмарка кар’єри, 20 презентацій роботодавця, 3 «круглий стіл» для роботодавців, 9 Днів відкритих дверей центру зайнятості. Основною метою їх проведення було обговорення проблем працевлаштування учасників АТО, осіб з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщених осіб, служба за контрактом, провадження соціально відповідального бізнесу й створення соціально привабливих робочих місць загалом.

Для тимчасово незайнятих громадян, котрі зверталися до державної служби зайнятості організовувалися інформаційні щоденні семінари із загальних питань зайнятості, щомісячно проводились семінари на такі теми, як: «Легальна зайнятість», “Молодь на ринку праці”, “З гендерних питань”, “Жінка і праця”, “Презентація послуг з професійного навчання”, “Попередження нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми”. Семінари з основ техніки пошуку роботи спрямовані на адаптацію до вимог ринку праці провадяться за наступними темами: “Використання джерел інформації про вакансії”, “Підготовка резюме”, “Співбесіда з роботодавцем”. Кожен бажаючий мав можливість навчатися основам комп’ютерної грамотності у комп’ютерному класі служби зайнятості.

Приділяється значна увага питанням професійної орієнтації. Так, упродовж 1 півріччя 2017 року профорієнтаційними послугами охоплено 1967 осіб, мешканці району, в т.ч. 495 осіб з числа безробітних. Надано 425 профорієнтаційних послуг учням загальноосвітніх шкіл. Проведено 20 профорієнтаційних уроків., 1 ярмарок професій, 1 інтерактивний захід для молоді, 1 Акція випускник. В 12-х школах району (Меденицькій, Підбузькій, Лішнянській, Рихтицькій та Нагуєвицькій школі-інтернат, Вороблевицькій, Грушевській, Дорожівській, Летнянській, Нагуєвицькій, Попелівськвій, Урізькій) встановлені профорієнтаційні термінали.

З початку року Дрогобицький МРЦЗ надав статус безробітного 10 особам з інвалідністю, усього надавались послуги 27 осіб з обмеженою працездатністю зі статусом безробітного. З яких усім надані профінформаційні та профконсультаційні послуги, проходили професійне навчання – 11 осіб, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 1 особа, працевлаштовано - 11 осіб. Станом на 01.07.2017 року залишились на обліку –8 осіб з інвалідністю.

Для вирішення питань соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації та сприяння зайнятості упродовж січня-червня 2017 року проводились круглі столи, ярмарки вакансій, Дні відкритих дверей центру зайнятості, надавались профорієнтаційні та профконсультаційні послуги.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua