Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Центр зайнятості » Підвищення мінімальної зарплати не вплине на кількість безробітних

Підвищення мінімальної зарплати не вплине на кількість безробітних

Автор: admin1 от 15-02-2017, 09:09
 (голосів: 0)

Підвищення мінімальної зарплати не вплине на кількість безробітнихПобоювання з приводу того, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. потягне за собою хвилю скорочень – не справджуються. Такі дані демонструє статистика  служби зайнятості та підтверджують дослідження найбільших приватних компаній з працевлаштування.

Про це заявив директор Дрогобицького МРЦЗ Богдан Волошин.

"Збільшення мінімального розміру зарплати я вважаю правильним кроком уряду в системі реформування оплати праці та підвищення життєвого рівня наших громадян. Були побоювання, але ми бачимо, що ніякої трагедії після підвищення мінімалки не відбулось. За нашою статистикою наразі ринок показує позитивну тенденцію. Вакансій у січні 2017 року було більше ніж у січні минулого року на 41%. Крім того, для роботодавців не стало проблемою те, що доведеться платити більше своїм працівникам, бо якщо працівник кваліфікований – йому обов’язково будуть платити. Економіка потроху виходить з тіні, безробіття, хоч і повільно, проте падає. Про це говоримо ми, про це говорять і рекрутингові компанії», - сказав Б.Волошин.

Збільшення кількості наявних вакансій у 2016 році спостерігалося у всіх видах економічної діяльності та в усіх професійних групах. 26% вакансій надійшло від оптової та роздрібної торгівлі, 12% – транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, 6% – державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування.

60% опитаних роботодавців заявили, що підвищення мінімалки ніяк не вплине на їхні плани з приводу найму.

Майже 65% готові підвищувати мінімальну зарплату, і лише 9% зізналися, що можливо розглядатимуть питання скорочення таких працівників.

Порівнявши кількість вакансій можна сказати, що в 2016 році роботодавці розміщували вакансій більше, ніж у 2015 році.

Статистичні показники січня 2017 року свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення удвічі мінімальної заробітної плати до 3200 грн.: у січні на Дрогобиччині було створено 139  нових суб’єктів підприємницької діяльності.

Упродовж 2016 року було працевлаштовано 2159 осіб. Таким чином, на 10%, порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою.

Також, за інформацією Фіскальної служби до місцевих бюджетів Дрогобиччини (Дрогобич, Стебник, Дрогобицький район, Борислав, Трускавець) за січень 2017 надійшло понад 40,5 млн. гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Це майже на 14 млн. гривень більше ніж за січень минулого року. Додатково з початку року місцеві бюджети отримали понад 8 млн. гривень. Зокрема, до бюджетів міст Дрогобича та Стебника та територіальних громад Дрогобицького району за цей період сплачено 21,6 млн. гривень.

Згідно з даними у сфері зайнятості, у січні 2017 року в порівняні до 2016 року зросла кількість вакансій у базі даних Дрогобицького МРЦЗ на 325 вакансій, або на 141%, та склала 556 вакансій.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua