Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » В Іспанії запрацював веб-портал про Івана Франка

В Іспанії запрацював веб-портал про Івана Франка

Автор: admin2 от 9-06-2016, 11:33
 (голосів: 0)

В Іспанії запрацював веб-портал про Івана ФранкаДо 160-х роковин народження нашого славетного краянина запрацював портал «Іван Франко для іспанського світу» www.ivanfranko.es  

Портал створений Українським товариством Університету Валенсії на підтримку однойменної культурної ініціативи та орієнтований на іспаномовного користувача,  може також бути корисним українцям в іспаномовних осередках та діаспорі.

На сайті розміщені матеріали для знайомства та захоплення Іваном Франком, робляться доступними переклади творів нашого літератора на іспанську, оприлюднюються дані про дослідницькі джерела різними мовами.

Основою ресурсу ресурсу є видана у 2015 р. при Університеті Валенсії книга «Іван Франко. Українське перо іспанських класиків» (упорядник – уродженець Дрогобича Андрій Якубув, член Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України).

На думку професора Олександра Пронькевича – голови Асоціації іспаністів України, це видання є «важливим внеском у вивчення україно-іспанських літературних взаємин та допомагає іспанському читачеві відкрити неповторний інтелектуально-художній світ українського письменника і мислителя». За словами академіка Миколи Жулинського – директора Інституту літератури НАН України, книга є «чи не єдиною за останні кілька десятиліть у сфері франкознавчих студій іспанською мовою».

Разом з цим започаткована ініціатива монументалізації Івана Франка у Іспанії, – справа, до якої координатори проекту запрошують долучитися зацікавлених осіб та організації.

Франкові зацікавлення іспанською літературою стосуються трьох найвидатніших її представників – Мігеля де Сервантеса (1564-1616), Лопе де Веги (1562-1635) – майстрів літератури Відродження, Педро де Кальдерона (1600-1681), іспанського драматурга XVII ст., а також й іспанського фольклору. Іван Франко звертався до трьох ключових періодів історії піренейських літератур того часу: початків Відродження з “романсеро”, основою піренейських ренесансних літератур, до вершини їхнього розвитку – “Дон Кіхота” Сервантеса; до Кальдерона, чия творчість є своєрідним підсумком Ренесансу.

www.uv-ucraina.es
www.ivanfranko.es

C.E. Acció «Universitat de València – Ucraïna» Українське товариство Університету Валенсії Campus dels Tarongers UV Av. dels Tarongers s/n Aulari Sud – baix S.09 (46022 València) Tlf. 963821529

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua