Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » До Свята Героїв у Меденичах відкрили пам'ятний знак

До Свята Героїв у Меденичах відкрили пам'ятний знак

Автор: admin2 от 23-05-2016, 12:45
 (голосів: 3)

До Свята Героїв у Меденичах відкрили пам'ятний знакВ неділю, 22 травня у селищі Меденичі відбулося урочисте віче з нагоди відкриття пам'ятного знака “Борцям за волю України”, яке об'єднало учасників національно-визвольних змагань та воїнів АТО. Почесне право відкрити пам'ятник надали меденичанам — учасникам АТО. Після виконання Державного Гімну України учасники віча хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв.

Посвятили пам'ятний знак владика УГКЦ Григорій та УПЦ КП Яків. У своїх виступах єпископи звернулися до присутніх із закликом свято берегти пам'ять тих, хто ціною свого життя боронив і боронить нашу державу від ворога. “Зазвичай ми звикли нарікати, критикувати, висловлювати своє незадоволення діями влади,- сказав владика Григорій, - але настав час, коли кожен з нас має визначитися, яку державу ми будуємо, і чи можемо і хочемо ми це робити. Представники влади мають собі сказати, чи можу вони вести за собою людей. Кожен з нас повинен відповісти на запитання, яку ми хочемо державу, і чи здатні ми її такою збудувати, чи все ми для цього робимо”. Ці слова священослужителя, які нині є вельми на часі, стали лейтмотивом практично усіх наступних виступів.

Голова облдержадміністрації Олег Синютка зазначив, що ще три роки тому Свято Героїв асоціювалося у нас з тими, хто віддав своє життя за Україну у 20-му столітті. Але за той час у нас з'явилися Піски, Трьохізбенка, Авдіївка та багато інших місць в Україні, де стали героями наші сучасники. “На жаль 240 хлопців з Львівщини повернулися додому на вічний спочинок. Серед них — і меденичанин, - сказав Олег Синютка. - Перед їхнім лицем кожен має вже нині вирішити і чесно сказати, де він і з ким він, з якого він боку фронту. Сьогодні саме той час. І кожен на своєму місці має зробити те, що від нього залежить. Треба слухати моральних авторитетів нації, підтримувати своїх провідників, щоб вони у правильному напрямку вели свій народі і спільно будували соборну, вільну, незалежну державу”. Голова облдержадміністрації завершив свій виступ словами Гімну Українських Націоналістів:

“Доволі нам руїни і незгоди -
Не сміє брат на брата йти у бій.
Під синьо-жовтим прапором свободи
З'єднаєм весь великий нарід свій.”

Про відповідальність кожного на своєму місці за долю народу у той час, коли ворог хоче нас знищити, говорив голова районної ради Михайло Сікора.

Зворушливим був виступ жителя Меденич, учасника АТО Петра Родича який зауважив, що лише щира молитва і Божа воля допомогли йому та його побратимам повернутися додому живими. Петро Родич сказав, що гордий і щасливий з того, що йому та його друзям по зброї випала честь захищати свою державу.

Депутат обласної ради Михайло Задорожний, який долучився до побудови пам'ятника, подякував жителям селища за те, що спільними зусиллями вони збудували цей пам'ятник, як знак патріотизму, пошани та пам'яті про Українських героїв.

Зі словами вдячності до своїх земляків звернувся селищний голова Володимир Шулак, який поіменно згадав тих жителів, які, хто як міг, допомагали у спорудженні пам'ятника. Особливо було відзначено доброчинний вклад Данила Чепіля, який безкоштовно виготовив проект пам'ятного знака.

Власний вірш, присвячений сучасним подіям в Україні, продекламувала жителька села Віра Кобельчук.

Патріотичні пісенні твори виконали хор селища Меденичі, солістки Віра Гречаник та Галина Токарчук.

Представники влади поклали квіти до пам'ятного знака.

 

ФОТО

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua