Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Комісія з обстеження Броницького сміттєзвалища буде постійно діючою

Комісія з обстеження Броницького сміттєзвалища буде постійно діючою

Автор: admin2 от 23-03-2016, 12:04
 (голосів: 0)

Комісія з обстеження Броницького сміттєзвалища буде постійно діючоюЯк уже повідомлялося, 22 березня сміттєзвалищі КП «Комбінат міського господарства» м.Дрогобича на території с.Брониця відбулося виїзне засідання комісії з обстеження функціонуючого полігону твердих побутових відходів, його впливу на навколишнє природне середовище, очолюваної заступником голови райдержадміністрації Іваном Мізерником. Комісія створена за дорученням голови райдержадміністрації Максима Лісогора.

Дрогобич представляли радник міського голови з ЖКГ Василь Качмар, директор КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів. Були також присутні декілька жителів с. Брониця.
Члени комісії, оглянувши сміттєзвалище, констатували, що воно вже давно вичерпало свій ресурс і потрібно вирішувати питання щодо подальшого його функціонування. Тут не проводиться перешарування відходів інертним матеріалом, що призводить до їх гниття, що є місцем розмноження щурів та інших мишовидних рознощиків різних небезпечних захворювань. Нечистоти потрапляють у струмок, який протікає поряд. Їх вода несе до Волі Якубової, Добрівлян і далі за течією. Це, звісно, отруює екологію.
«Екологічні служби мали б моніторити такі об’єкти, давати громадськості інформацію, – зауважив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. – Їх обов’язок робити це хоча б щокварталу, якщо не кожного місяця».
Службам райдержадміністрації доручено протягом тижня більш предметно вивчити стан справ на полігоні і подати аналітичні довідки. На їх основі й вирішуватимуть, як діяти далі. Можливо,
навіть звертатись до департаменту екології Львівської ОДА щодо заборони експлуатації сміттєзвалища.
Депутат обласної ради Михайло Задорожний, який увійшов до складу комісії як представник громадськості, вважає, що місто має розуміти, що є проблема і її потрібно вирішувати.
За
його словами, місто мало б укласти адекватний договір співпраці з Броницею і надати селу певну суму коштів як компенсацію мешканцям за шкоду, яку завдає сміттєзвалище населеному пункту. «На сьогодні Дрогобич платить 25 тис. грн в місяць – це неадекватна сума, – каже М.Задорожний. – Був час, коли в рік платили 1 млн грн. І це тоді, коли долар коштував 5 грн».
За словами
депутата, комісія повинна бути постійно діючою і контролювати розроблений план заходів з оздоровлення довкілля до того часу, поки не буде наведено належний порядок.
Ще однією, не менш важливою проблемою, для району, є засмічення прилеглої території до дороги, якою возять сміття на полігон. «Проїдьте цією дорогою і побачите: за Броницею порядок, до Брониці – жах. Незважаючи на те, що ми цього року вже декілька разів прибирали узбіччя, – сказав в коментарі IA ZIK керівник райавтодору Сергій Грибанов.
За його словами, сміття возять у відкритому транспорті і вітер його розносить і засмічує довкілля. Дорожники просять правоохоронців активно долучитися до боротьби за чисте довкілля.
У районі вирішили також взятись і за наведення ладу на Стан
ильському сміттєзвалищі, куди впродовж багатьох років звозили сміття з Трускавця. «І хоча до Станилі вже 5 років не привозять тверді побутові відходи, проблема є, – зазначив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. – Необхідно, щоб Трускавецька міська рад в найближчий час вирішила питання його рекультивації». 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua